Logo GAK

placówki

ONLINE: „Indie – kraj skrajności” – spotkanie z podróżniczką GAK

online
spotkanie

ONLINE: „Indie – kraj skrajności” – spotkanie z podróżniczką

 1. data

  28.01.21
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ONLINE

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Zapraszamy do sieci na cykl spotkań z podróżnikami „Na krańcach świata”, powspominajmy, ale też przygotujmy się na czasy, kiedy znowu będzie można podróżować! 28 stycznia o 18:00 zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Drelczuk – podróżniczką, autorką vloga podróżniczego: Wałkowanie Świata, która zabierze nas w podróż po Indiach.

Indie od stuleci rozpalają wyobraźnię podróżników. Jawią się jako miejsce pełne barw, zapachów i egzotycznych smaków. Od czasu jednak gdy podróżowanie stało się na wyciągnięcie ręki pojawiło się wiele mitów dotyczących tego kraju. W zależności od tego kogo zapytamy, usłyszymy, że Indie to kraj brudu, kurzu i biedy lub kolorowych sari, orientalnej kuchni i przyjaznych ludzi. Kiedy jechałam tam pierwszy raz byłam gotowa na kulturowy szok, ale mimo tego, że wracałam do tego kraju kilkukrotnie, wciąż budzi on we mnie skrajne emocje.

To egzotyczny tygiel, w którym znajdziemy wszystko, nawet to, czego się nie spodziewamy i o tym właśnie będę Wam chciała opowiedzieć podczas tej prelekcji. W moich rozważaniach zabiorę Was do północnej Agry, przespacerujemy się po Bengaluru, indyjskiej „dolinie krzemowej”, by na koniec ruszyć do utopijnego miasta Auroville, które jest największą perełką jaką do tej pory odkryłam w Indiach.

Katarzyna Drelczuk – jest autorką vloga podróżniczego Wałkowanie Świata, na którym dzieli się swoimi filmowymi relacjami z podróży. W swoich mini reportażach nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów dotykających problemów migracji czy religii.

Swoją przygodę z odkrywaniem świata rozpoczęła 15 lat temu wyjazdem do Skandynawii z plecakiem i namiotem. Od tego czasu zwiedziła blisko 50 krajów Azji, Afryki i Europy. Przemierzała dżunglę na pograniczu Rwany Ugandy i Konga w poszukiwaniu goryli, wspięła się na nepalski 6 tysięcznik, zrywała herbatę na malezyjskich wzgórzach, pięciokrotnie odwiedziła półwysep indyjski. Od 5 lat mieszka poza granicami Polski, obecnie na Wyspach Kanaryjskich, gdzie kończy właśnie we współautorstwie z mężem, pisanie swojej pierwszej książki opiewającą cykl reportaży ze świata. Ultramaratonka, taterniczka, żeglarka, pasjonatka kawy.

Spotkanie będzie do obejrzenia na fanpage’u GAK Plama na portalu facebook oraz na kanale YouTube: https://youtu.be/5Yra8u56vlE