Logo GAK

placówki

ONLINE | Dawno temu, na dalszym i bliższym wschodzie GAK

online

ONLINE | Dawno temu, na dalszym i bliższym wschodzie

 1. data

  15.12.20
  wtorek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  online

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online, 15 grudnia 2020r., (wtorek), godz. 18:00. O swojej wyprawie opowie Adam Szostek.

/O podróży/
Co może się stać, gdy za bardzo uwierzysz w przygody bohaterów książek podróżniczych? Gdy przed zaśnięciem będziesz godzinami patrzeć na zawieszoną na ścianie starą mapę, myśląc jak wygląda świat w miejscu przypadkowej kropki?
Możesz skończyć leżąc na rozgrzanej syryjskiej autostradzie, czekając na auto, który być może podwiezie Cię do najbliższej miejscowości, możesz też uciekać przed małpami w Indiach, uczyć buddyjskich mnichów jazdy na deskorolce lub próbować wepchnąć namiot do budki telefonicznej na północy Szkocji. Może naprawdę wydarzyć się wszystko, łącznie z otrzymaniem kawałka Chińskiego Muru na wyłączność. O tych, i pewnie jeszcze kilku innych historiach (bo czemu nie) opowie Adam Szostek.
/O podróżniku/
Adam Szostek – choć pochodzi z Trójmiasta, to od najmłodszych lat trochę go nosi po świecie. Zaczęło się od podróżniczych albumów i jeżdżenia autostopem po Europie… a potem, Bliski Wschód, Indie, Chiny. W trasie najczęściej towarzyszyła mu deskorolka i dzięki niej miał okazję poznać wielu młodych ludzi i ich historie. Obecnie coraz częściej angażuje się w wolontariaty promujące sporty ekstremalne w rejonach objętych konfliktem lub problemami społecznymi, pokazując, że pomoc ma wiele twarzy, a sport pozwala uciec na chwilę od problemów.

Więcej:

Galeria: