Logo GAK

placówki

ODWOŁANE… Obrazy Ogniem Malowane 2020 GAK

ODWOŁANE… Obrazy Ogniem Malowane 2020

 1. data

  28.11.20
  sobota

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Pilotów 11 80-460 Gdańsk Zaspa

jak dojechać?

Niestety… w tym roku Obrazy Ogniem Malowane nie odbędą się. Próbowaliśmy do ostatniej chwili, ale ze względu na wprowadzone obostrzenia nie damy rady zrealizować tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że do zobaczenia jesienią 2021! Życzymy zdrowia!

Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna. Jej motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.

Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1993 r. Miała charakter warsztatów prowadzonych przez nieżyjącego już wybitnego ceramika Edwarda Roguszczaka. Niepoprzedzona żadnymi akcjami promocyjnymi skupiła dużą widownię w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji jak również w oknach okolicznych dziesięciopiętrowych bloków. Tak duże zainteresowanie skłoniło nas do kontynuacji działań i nadania im charakteru corocznej imprezy, w której uczestniczy coraz więcej artystów i widzów.

Projekt ma charakter otwarty. Twórcą Obrazów Ogniem Malowanych może być każda osoba bez względu na wykształcenie i doświadczenie, która ma pomysł i chęć jego realizacji.

W tym roku do udziału w tworzeniu wydarzenia mieliśmy zaprosić m.in. znany widzom Festiwalu FETA plenerowy Teatr AKT (Warszawa) ze spektaklem „Ja gore”. Wśród twórców instalacji rzeźbiarskich mieli się znaleźć Adam Walny, Czesław Podleśny, Zuzanna Dolega czy Jakub Skrzypczak. Do zobaczenia w 2021.

Organizatorzy:
Plama – oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury
Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

Mapa dojazdu:

Plama

ODWOŁANE… Obrazy Ogniem Malowane 2020