Logo GAK

placówki

Niema Opera GAK

aktualność
teatr

Niema Opera

 1. data

  29.10.21
  piątek

 2. godzina

  29.10. - godz. 19:00; 30.10. - 19:00

 3. wstęp

  bezpłatne

 4. adres

  ul. Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spektakl „Niema Opera”! Jest to kreatywna zabawa formą sceniczną w dwóch językach polskich: migowym i mówionym.

Na darmowe pokazy spektaklowe, zapraszamy 29.10 oraz 30.10 do Stacji Orunia GAK na ul. Dworcowej 9.

Jest to eksperymentalna wariacja na temat opery „Niema z Portici” Daniela Aubera oraz ukazanie naturalności i wrażliwości osób głuchych. Uczestnicy przedstawią swoją wizję świata w sposób barwny i zaskakujący, dzięki czemu odbiorca będzie miał okazję zobaczyć świat oczami najmniejszych osób z niepełnosprawnością słuchową. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie ze światem teatru!

Niema Opera jest integracyjnym projektem, którego celem jest spotkanie osób głuchych i słyszących. Zadaniem projektu jest prowadzenie interdyscyplinarnych działań edukacyjnych, łączących teatr, taniec i operę skierowanych do dzieci i młodzieży o różnych stopniach sprawności słuchowej. Projekt rozpoczął się od przeprowadzenia licznych spotkań warsztatowych z obrębu twórczego pisania, teorii teatru, tańca oraz nauki języka migowego dla uczestników słyszących. Wyzwania twórcze i edukacyjne inicjowane w ramach Niemej Opery stanowią nie tylko cenne doświadczenie dla uczestników, ale także stwarzają przestrzeń do inspirującej wymiany perspektyw, przy wykorzystaniu swoich naturalnych predyspozycji i uwarunkowań.

Spektakl będzie również dostępny przez miesiąc na platformie YouTube oraz na Facebooku Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Projekt Niema Opera dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa
Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ilość wejściówek jest ograniczona. Zapisy pod adresem e-mail: projektornia@gak.gda.pl