Logo GAK

placówki

Naturą malowane. Babcia Lucyna i wnuki. Relacja z otwarcia wystawy w Galerii Peron GAK

online

Naturą malowane. Babcia Lucyna i wnuki. Relacja z otwarcia wystawy w Galerii Peron

 1. data

  30.01.21
  sobota

 2. godzina

  11:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  online

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Naturą malowane. Babcia Lucyna i wnuki  to wystawa prac Lucyny Korytowskiej, prezentowana w ramach projektu ZDolna Orunia.
Tym razem zapraszamy na relację z otwarcia wystawy w Galerii Peron. Jesteśmy świeżo po remoncie i mimo, że nie możemy Was jeszcze zaprosić w nasze nowe progi, to chcemy aby dzieła Lucyny zwisły na ścianach galerii i poczekały na Wasze odwiedziny.

Relacja z otwarcia wystawy w Galerii Peron odbędzie się 30 stycznia o godzinie 11. W trakcie relacji autorka zaprezentuje swój warsztat pracy twórczej.
 • ___pokaż cały opis
  Co zobaczmy na wystawie?
  Kolaże inspirowane i 𝘮𝘢𝘭𝘰𝘸𝘢𝘯𝘦 𝘯𝘢𝘵𝘶𝘳ą… Autorka przy ich tworzeniu wykorzystuje wybrane elementy natury, znalezione czy też zebrane w czasie długich spacerów po rodzinnej Oruni. Powstają z nich abstrakcyjne kompozycje, przypominające krajobrazy, widziane z perspektywy lotu ptaka. Różnorodne struktury użytych materiałów – od miałkiego piasku, poprzez nasiona, kwiaty, liście czy kamienie – tworzą reliefowe, przenikające się kolorami, utkane naturą „kobierce”. Lucyna Korytowska opracowała własną technikę ich tworzenia.
  Do wystawy Autorka zaprosiła swoje wnuki, które przejęły i dzielą z Babcią jej pasję tworzenia. Najmłodszy ma 5 lat, a najstarszy 24!
  Lucyna Korytowska, związana jest od lat z Orunią, którą zna od podszewki, będąc lokalną przewodniczką po tej dzielnicy. Aktywnie uczestniczy w jej życiu, poprzez organizację i udział w różnych wydarzeniach kulturalnych.
  Jest m.in. pomysłodawczynią projektu ZDolna Orunia, realizowanego przez Stację Orunia GAK, będącego platformą spotkań lokalnych mieszkańców, którzy chcą rozwijać swoje pasje.
  Serdecznie zapraszamy.