Logo GAK

placówki

„Natura Człowieka” Maria Wróbel Dolega, Zuzanna Seweryna Dolega GAK

wystawa

„Natura Człowieka” Maria Wróbel Dolega, Zuzanna Seweryna Dolega

 1. data

  26.05.21
  środa

 2. godzina

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Plama GAK, Pilotów 11 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

„Natura człowieka”. Utkana z tęsknoty za poczuciem bliskości i łącznością z drugim człowiekiem. To próba przywrócenia przymierza z samym sobą i (własną) naturą. W pogoni za myślami, które niekiedy kryją się w zgiełku, pośród słów i znaków, poszukujemy swojej przynależności do świata. (Pod)świadomie wysyłamy w przestrzeń sygnały, tęskniąc za obecnością. „Natura człowieka” to próba zmierzenia się z melancholią, oswojenia jej i odnalezienia własnych dróg do szczęścia. Wsłuchując się w to, co podpowiada nam wrażliwość i osobisty słownik gestów i czułości mamy realną możliwość zmierzenia się z upływem czasu, przypływami i odpływami obecności.

Maria Wróbel-Dolega, ur. 1954 r. w Gdyni, malarka, twórczyni prac z pogranicza rysunku i tkaniny artystycznej. Absolwentka PWSSP w Gdańsku, dyplom uzyskała w 1981 roku w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza.

Zuzanna Seweryna Dolega, ur.  1990 r. w Gdyni, gdzie mieszka i tworzy w dziedzinie sztuk wizualnych. Zajmuje się pirografią, rysunkiem, kolażem, instalacjami artystycznymi, tkaniną, miniaturami i projekcjami analogowymi. Absolwentka, a obecnie Asystentka na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku.

„Natura Człowieka” to wspólny projekt dwóch wyjątkowych artystek – matki i córki.

Wystawa w Plamie będzie ich pierwszą wspólną.

Galeria GAK Plama
poniedziałek – piątek godz. 10:00 – 17:00
ul. Pilotów 11, Gdańsk

Galeria: