Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Mamy maseczki i paczki świąteczne dla potrzebujących mieszkańców dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe GAK

Mamy maseczki i paczki świąteczne dla potrzebujących mieszkańców dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe

[zdjęcie; rollup GAK, w tle biało-niebieskie pudełka i lustro.]

Uwaga! Dotarły już do nas maseczki, które każdy potrzebujący mieszkaniec dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe może otrzymać za darmo. Na jednego mieszkańca przypadają 4 sztuki bezpłatnych maseczek, które można odbierać od poniedziałku do piątku, od godz. 9:00 do 16:00. Tak jak przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, tak i teraz, pomożemy także seniorom z dzielnicy w ramach akcji ,,Dobra Paczka”. Dostarczymy paczki potrzebującym, którzy mogą się do nas zgłaszać telefonicznie (507 281 324). 

,,Dobra Paczka” wspiera 3 500 seniorek i seniorów paczkami z żywnością w ramach akcji Gdańsk Pomaga. Jak informują organizatorzy,  ,,świąteczne paczki zostaną przekazane potrzebującym gdańszczankom i gdańszczanom w wieku 70+, którzy nie korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, ale oceniają swoją sytuację jako ciężką ze względów finansowych lub zdrowotnych”. Akcja organizowana jest przez Miasto Gdańsk.

Odebrać maseczkę mogą natomiast wszyscy mieszkańcy dzielnicy. Genezę tej akcji wyjaśnia zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, p. Piotr Borawski: „Do Gdańska dotarło już 1 mln 152 tys. sztuk maseczek jednorazowych dla mieszkanek i mieszkańców. Od czwartku, 18 marca gdańszczanki i gdańszczanie będą mogli odbierać je w kilkudziesięciu punktach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. (…) Maseczki są przekazywane mieszkańcom bezpłatnie i wydawane będą do wyczerpania zapasów. Maseczki może odebrać każda mieszkanka i mieszkaniec Gdańska, jednakże intencją inicjatorów akcji było, aby maseczki trafiły do najbardziej potrzebujących. Warto więc rozważyć, czy inni nie potrzebują tych maseczek bardziej niż my.”.

Punkt wydawania maseczek czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00 do wyczerpania zapasów.

Galeria: