Logo GAK

placówki

Lasse i trollica — baśń szwedzka GAK

teatr
warsztat

Lasse i trollica — baśń szwedzka

 1. data

  10.12.21
  piątek

 2. godzina

  17:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Stryjewskiego 25

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne

Zapraszamy na kolejną odsłonę teatru opowieści kamishibai i warsztatów z baśnią w wykonaniu Agaty Półtorak. Lasse i trollica to historia, która rozśmiesza i trzyma w napięciu. Poznacie przygody chłopaka, który nie bał się niczego.

Warsztaty z baśnią Agaty Półtorak to spotkanie składające się z dwóch części: pierwsza z nich polega na spektaklu w konwencji japońskiego teatru ilustracji. Druga część to warsztaty rękodzielnicze, w czasie których uczestnicy samodzielnie sporządzają dzieła inspirowane treścią baśni.  Tym razem będą to świąteczne koziołki „julbock”.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona.


Agata Półtorak – z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego. Od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, podręczników i materiałów edukacyjnych. W dorobku ma również książki autorskie. Współpracuje z wydawnictwami: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Prowadzi zajęcia plastyczne dla przedszkolaków, a w wolnych chwilach tworzy drobne rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. W ramach współpracy z bibliotekami prowadzi warsztaty literacko-plastyczne.