Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Koncerty argentyńskiej gitarzystki Vanesy Harbek i grupy Gary Moore Tribute Band w Scenie Muzycznej GAK. Rusza projekt „Smaki muzyki” GAK

Koncerty argentyńskiej gitarzystki Vanesy Harbek i grupy Gary Moore Tribute Band w Scenie Muzycznej GAK. Rusza projekt „Smaki muzyki”

Grafika przedstawia usta z wystawionym językiem oraz nutę, na granatowym tle; obok napis

W ramach projektu „Smaki muzyki” w Scenie Muzycznej GAK w Parku Oruńskim, odbędą się dwa koncerty – 19 lutego o godzinie 18:00 wystąpi Vanesa Harbek – argentyńska gitarzystka i wokalistka, która zaprezentuje przykłady różnych gatunków muzycznych (blues, jazz, rock i soul) na najwyższym światowym poziomie. 26 marca, również o godzinie 18:00, zagra Gary Moore Tribute Band z udziałem uzdolnionego Jacka Moore’a, syna brytyjskiego wirtuoza gitary, którego muzykę będzie można usłyszeć na koncercie. Wstęp na oba wydarzenia jest biletowany (10 zł w ramach pierwszej tury, 20 zł w ramach drugiej). Obowiązują obostrzenia sanitarne.

Vanesa Harbek, występująca w Scenie Muzycznej GAK 19 lutego, to pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka, trębaczka i showmanka. – To będzie popis prawdziwej ognistej muzyki: bluesa, jazzu, soulu i rocka, czyli mieszanka, która w przypadku Vanesy Harbek czerpie z tradycji karaibskiej i południowoamerykańskiej. Jej muzyka budziła już zachwyt w wielu krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, a teraz będzie można jej posłuchać w Scenie Muzycznej GAK – mówi Piotr Chrzanowski, kierownik instytucji. Vanesa występowała z wybitnymi artystami z całego świata, takimi jak np. Igor Prado, Decio Caetano, Omar Coleman, Antonio Vergara czy Vargas Blues Band. Podczas koncertu w Scenie Muzycznej GAK wystąpi także kompozytor, aranżer i pedagog Krzysztof Puma Piasecki, który zagra na gitarze. Jest laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych. Występował w klubach i salach koncertowych na całym świecie, towarzysząc na scenie między innymi Mickowi Sterowi, Bobowi Malachowi, Davidowi Wecklowi, Scottowi Hendersonowi czy Ivone Sanchez.

26 marca o godzinie 18:00 w Scenie Muzycznej GAK wystąpi natomiast Gary Moore Tribute Band z udziałem Jacka Moore’a, syna brytyjskiego gitarzysty, w którym miłość do muzyki zaszczepił ojciec, legendarny Garry Moore. Występował z nim podczas festiwali na całym świecie. Uczestniczył także w innych projektach, m.in. grając na scenie Royal Albert Hall, uświetnił koncert Deep Purple i Joe Bonamassy. Do wspólnych koncertów zaprosił go również Thinn Lizzy, z którym karierę rozpoczął jego ojciec. Jack More występuje na co dzień z zespołem Cassie Taylor, ale realizuje także indywidualne projekty muzyczne.

Podczas obu koncertów  będzie można usłyszeć muzykę Łukasza Gorczycy, basisty i kompozytora, który znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak m.in. Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Keith Thompson, Rob Tognoni, Chaz de Paolo, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

Obok Gorczycy w obu projektach pojawi się również Tomasz Dominik, współpracujący z wieloma polskimi wykonawcami (Renata Przemyk, Püdelsi, Homo Twist, Tilt, Inkwizycja, Redkot). On również koncertował i nagrywał w wielu krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami jak m.in. Jennifer Batten, Rob Tognoni, Krissy Matthews, Keith Thompson, Grainne Duffy, Patsy Gamble, Barry Richman, Terry Man, Ian Sands Blues Band, Andy Egert czy Leon Hendrix.

Gitarę solową w drugim projekcie będzie reprezentował Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent, nauczyciel. Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a zmierzy się Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu telewizji TVN „Mam Talent” gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

Ceny biletów:

I pula – 10 zł

II pula – 20 zł

Bilety dostępne na portalu bilety24.pl oraz w dniu wydarzenia w kasie (wyłącznie II pula)

 

Bilety: