Logo GAK

placówki

Koncert: Why Bother? / Plama / Gdańsk GAK

muzyka

Koncert: Why Bother? / Plama / Gdańsk

 1. data

  18.11.21
  czwartek

 2. godzina

  20:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  Pilotów 11, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

GAK Plama i Music is the Weapon zapraszają na gdańską Zaspę na koncert zespołu Why Bother? w ramach cyklu „Muzyka w Blokowisku”.

Why Bother? to nowy trójmiejski twór założony przez Bartosza „Boro” Borowskiego (Lonker See, B3-33), Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk).

Zespół kształtował się w trakcie pandemii, bardzo powolnym tempem, do momentu wybuchu Strajku Kobiet na końcu października 2020. Można powiedzieć, że te wydarzenia dały zespołowi niezbędny impuls, dzięki któremu weszli do studia Macieja, White Noise Studio, gdzie samodzielnie zarejestrowali cały materiał.

Proces komponowania i nagrywania zajął dwa dni, w efekcie czego powstała muzyka na pograniczu noise rocka, punka i psychodeli. Okładkę płyty zaprojektował Adam Bejnarowicz (muzykografika.com) za mix i mastering odpowiedzialny jest Łukasz Kumański. Płyta ukazała się nakładem legendarnej Anteny Krzyku (www.antenakrzyku.pl) wiosną 2021.

Na płycie za wokale we wszystkich nagraniach odpowiadają goście w związku z tym zespół, aby zacząć koncertować, zabrał się szybko do pracy. Do ekipy dołączył na stałe Rafał Jurewicz i to On od teraz odpowiada za wszystkie wokale, dodatkowo we wrześniu zespół zarejestrował drugą płytę. Prace nad miksem i masterem są bardzo intensywne a za wydanie znów odpowiedzialna będzie Antena Krzyku.