Logo GAK

placówki

Koncert wh0wh0 i warsztatowicze GAK

aktualność
muzyka

Koncert wh0wh0 i warsztatowicze

 1. data

  18.11.21
  czwartek

 2. godzina

  18:30 - 23:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  Klub Ziemia, aleja Grunwaldzka 76, 80-244 Gdańsk.

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież

Zapraszamy Was na szczególne wydarzenie w ramach cyklu koncertów warsztatowiczów.
Tym razem w roli headlinera wystąpi wh0wh0 – solowy projekt Jacka Prościśnkiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich perkusistów młodego pokolenia. wh0wh0 to intensywne elektroniczne brzmienie, kojarzące się z muzyką wyprodukowaną na maszynach, ale wykreowane organicznie, przez solowego perkusistę. To też doskonale korespondujące ze sobą sample, dźwięki harmoniczne i nakładające się warstwy rytmiczne. Całość powstaje w czasie rzeczywistym za pomocą „kosmicznego”, stworzonego samodzielnie zestawu perkusyjno-elektronicznego.
Występ wh0wh0 to nie wszystko, co mamy do zaoferowania tego wieczoru. W ramach koncertu wystąpi również grupa uczniów Maćka Stendka, która przez kilka miesięcy pod jego okiem poznawała tajniki programu Ableton. 18 Listopada uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje kompozycje oparte na tym właśnie DAWie.
Czy kilka miesięcy to wystarczająco dużo żeby poznać narzędzie i w sposób twórczy je wykorzystać? Czy również zupełni amatorzy są w stanie stworzyć komunikatywną i angażującą formę? Czy wśród nich znajdą się przyszli producenci? Wpadnijcie 18 listopada do klubu Ziemia i sprawdźcie sami!
Bilety: 20 zł
Dostępne na bramce w dniu koncertu
Bramka: 18:30
Rozpoczęcie koncertów: 19:00
whowho: około 21:30
Podczas koncertu będą prowadzone zapisy na kolejne warsztaty z homerecordingu/produkcji muzycznej ze Stendkiem. Liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia ślijcie na: gama@gak.gda.pl
 • ___pokaż cały opis
  Jacek Prościński (wh0wh0).
  Jacek Prościński jest od lat aktywny na trójmiejskiej scenie – współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety LASY i Hałvva; gra również w zespole Tobiasza Bilińskiego Perfect Son, należał też do nieistniejącego już delay_ok. Przede wszystkim jednak, od 2019 r. intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0, w którym doskonali indywidualny styl gry na perkusji. Owocem tego procesu jest debiutancki album “Self-Titled” wydany przez trójmiejski label Coastline Northern Cuts.
  Bandcamp: http://bit.ly/wh0wh0
  Stream: https://ffm.to/wh0wh0
  Coastline Northern Cuts.
  Maciej Wojcieszkiewicz (STENDEK)
  Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. Od wielu lat tworzy muzykę pod pseudonimem Stendek. W 2013 roku wydał swój pierwszy album pod tytułem „Touch”. Do tej pory Stendek wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Opener, Selector Festival w Krakowie, Ambient Festival w Gorlicach czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Com Truise, Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Od 2016 współpracuje z Reni Jusis , której wyprodukował dwie płyty „BANG!” oraz najnowszą „ĆMA” za album „BANG!” otrzymał Fryderyka w kategorii Elektronika. Od 2017 roku razem z perkusistą Jackiem Prościńskim ( Tymon Tymański, MaJLo, Olo Walicki ) współtworzy projekt LASY. 8 listopada 2017 odbyła się premiera debiutanckiej płyty Lasów „Little Giant”. Album promują 2 teledyski – nagrodzony Yachem 2017 w kategorii innowacje ”Little Giant” oraz „Wandering” z gościnnym udziałem wokalisty MaJLo. W lutym 2020 roku ukazała się najnowsza płyta Lasów pod tytułem „Shroom”. Od kilku lat prowadzi warsztaty z produkcji muzyki w Gdańskim Archipelagu Kultury.
  Miejsce wydarzenia: Klub Ziemia, aleja Grunwaldzka 76, 80-244 Gdańsk.

Galeria: