Logo GAK

placówki

Jodowanie GAK

muzyka

Jodowanie

 1. data

  07.08.21
  sobota

 2. godzina

  18:00 (sob), 14:00 (ndz)

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież

 

Gdański Archipelag Kultury i Projektornia zapraszają na koncertowo-teatralne „Jodowanie” do Parku im. J.J. Haffnera w Brzeźnie. W sobotę (7 sierpnia), zagrają: Alicja Seroik &OLKO.M.TRIO, L’Aperitif – Paweł A. Nowak, dzień później (8 sierpnia) zapraszamy na familijną koncert  Agaty Świętoń „Emocje”. Wstęp wolny!

Miejsce: kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera

 

Data/sobota/ 07.08.2021r.

Godzina: 18:00 – 20:00

Wydarzenia:

18:00-19:00 – koncert L’APÉRITIF

To wyjątkowy koncert pełen improwizacji, niepowtarzalnych aranżacji i muzyki płynącej prosto z serca. Unikalny kolaż dźwięków i osobowości, łączący muzyków z pasją i zamiłowaniem do piosenki francuskiej. W repertuarze odnajdą państwo zarówno klasyczne melodie, zaczerpnięte od Edith Piaf czy Josephine Baker, jak i utwory współczesne – takich wykonawców jak Zaz. Połączenie pięknego brzmienia akordeonu i charyzmatycznego wokalu przeniesie państwa w paryską atmosferę. Wystąpią dla Was: Daria Zaradkiewicz – wokalistka, laureatka „szansy na sukces” oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Muzykę ma w sercu od dziecka, śpiewa w kilku językach, komponuje, zaraża pozytywną energią oraz Paweł A. Nowak – akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer, odznaczony medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Twórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Organizator i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów.

19:15-20:15 – koncert Alicja Serowik & OLKO.M.TRIO

Wokalistka jazzowa poszukująca w muzyce wzruszającej melodii, wysublimowanej harmonii, piękna, nieprzewidywalności i wolności wypowiedzi. Stąd jej miłość do jazzu. Inspiruje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną z elementami sonorystyki, a także muzyką ludową regionu, z którego pochodzi. Wokalistka wystąpi wraz z OLKO.M.TRIO – debiutującym trójmiejskim zespołem o nieszablonowej stylistyce. Możemy w nim usłyszeć inspiracje harmonią jazzową, rozbudowane części improwizowane, jak również zamiłowanie do mocniejszych wyrazów przekazu, muzyki filmowej i klasycznej.
Muzyka olko.m.trio jest hołdem dla niezależności i ponętności życia. Jego chwil udręczonych jak i tych dotkliwie pięknych. Cichych krzyków duszy, które na zewnątrz nie wybrzmiewają wyniośle. Muzyczna materializacja soczystych kolorów i intensywności zmysłów.

Alicja Serowik – wokal
Aleksandra Mularczyk – instrument klawiszowy
Konrad Żołnierek – gitara basowa
Adam Golicki – perkusja

 

Data/niedziela/06.09.2020

Godzina: 13:00-14:00

Wydarzenie:

13:00-14:00 – koncert Agaty Świętoń „Emocje”

„Emocje” to muzyczny zawrót głowy dla najmłodszych. Zaglądamy w głąb siebie, aby zauważyć, nazwać i zrozumieć nasze emocje. Świadome przeżywanie i poznawanie wszystkiego, co niesie ze sobą dzieciństwo to recepta na szczęśliwą i dobrą dorosłość. Piosenki o emocjach dają dzieciom muzyczną frajdę oraz niosą ze sobą wartościowe treści.

Muzycy:
Agata Świętoń – pomysłodawczyni, śpiew

Paweł PUSZ Osicki – instrumenty perkusyjne, śpiew

Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, śpiew

Nina Hunter – oprawa graficzna

Widzowie, przybywajcie! Czekaja was niezwykłe wrażenia muzyczne w otoczeniu pięknej przyrody. Do zobaczenia!