Logo GAK

placówki

Japońskie latawce Koi-nobori (warsztaty online) GAK

online
warsztat

Japońskie latawce Koi-nobori (warsztaty online)

 1. data

  05.05.21
  środa

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ONLINE

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież

Japońskie święto narodowe, które odbywa się corocznie 5 maja i jest ostatnim świętem Złotego Tygodnia. To dzień poświęcony szanowaniu osobowości dzieci i świętowaniu ich szczęścia.Z tej okazji GAK Plama zaprasza dzieci i dorosłych na warsztaty tworzenia tradycyjnych latawców Koi-nobori. Podczas warsztatów poznamy też japońską legendę, która zapoczątkowała święto oraz zwyczaje związane obchodami Dnia Dziecka w Japonii.
Koi-nobori
swoim kształtem przypominają rękawy-wskaźniki wiatru stosowane np. na lotniskach. Są one zrobione z papieru, tworzywa sztucznego lub materiału, z namalowanym karpiem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (ilość miejsc ograniczona). Zajęcia przeprowadzone będą w formie online na platformie zoom.
Odbiór materiałów w siedzibie Plama GAK. Gdańsk ul. Pilotów 11, w godzinach 10 -17 (poniedziałek – piątek).

Warsztaty poprowadzi Karolina Pielak – Absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2018 roku obroniła pracę dyplomową w pracowni prof. Piotra Józefowicza z aneksem powstałym w pracowni rysunku multimedialnego prowadzonym przez dr hab. Przemysława Łopacińskiego.