Logo GAK

placówki

Instalacja artystyczna „Nasze więzi” GAK

spotkanie
wystawa

Instalacja artystyczna „Nasze więzi”

 1. data

  02.06.21
  środa

 2. godzina

  12:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Pilotów 11, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Cieszymy się z nieśmiałego pojawiania się lata w naszym Blokowisku. Lato kojarzy nam się z kolorami, uśmiechem, swobodą i właśnie – z tytułowymi więziami.
Razem z Karoliną Pielak – gdańską artystką, która zbierała swoje doświadczenie m.in. we Francji i Hiszpanii, szykujemy dla Was barwną instalację artystyczną, której każdy może stać się częścią.
Instalacja powstaje z potrzeby spotkania z ludźmi, tworzenia więzi i „pokolorowania świata”. Zada pytania „Czym są dla mnie więzi? „Co nas łączy?” „Czym jest dla mnie połączenie?”. Przechodzień oprócz podziwiania instalacji, będzie mógł zapisać swoją refleksję na drewnianej deseczce, zawiesić ją na linkach, współtworząc tym samym instalację.
Otwarcie instalacji w środę, 2 czerwca o godz. 12 przed budynkiem Plama GAK.
Zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoimi słowami.

Karolina Pielak – urodzona 7 stycznia 1994 r. w Gdańsku. Absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2018). Oprócz malarstwa zajmuje się tworzeniem obiektów, instalacją i video. Uczestniczyła w rezydencji artystycznej w Savenay, Francja (2020) oraz ”l’Été du dessin” Look & Listen, Goethe Institut, Marsylia (2019). Brała udział w międzynarodowym festiwalu POLONIZADOS -Urban Art, Walencja (2017), współpracowała także z Gdańską Szkołą Muralu.