Logo GAK

placówki

Gruzja. Do granic wytrzymałości GAK

online
spotkanie

Gruzja. Do granic wytrzymałości

 1. data

  24.05.21
  poniedziałek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  online

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online „Gruzja. Do granic wytrzymałości”. O swoich wyprawach opowie Stasia Budzisz, 24 maja (poniedziałek), godz. 18:00.

O podróży

 

O Gruzji powiedziano już prawie wszystko. O gościnności, o tradycjach, o toastach i niezwykłej bezinteresowności. Mówiono o ośmiu tysiącach lat produkowania wina, suprach do białego rana i zapierających dech w piersiach krajobrazach. Wiemy o Gruzji wiele, ale głównie to, co Gruzja chce nam pokazać.

Ale ona ma jeszcze drugie oblicze, schowane przed okiem turysty.

To świat patriarchatu. Kraj, w którym nie ma paragrafu na molestowanie seksulane ani sprawiedliwych zasad dziedziczenia majątku. Państwo, którego obywatele w 63% żyją na kredyt, choć ostatnim groszem potrafią się podzielić. To w końcu miejsce, w którym religia i normy społeczne stanowią prawo ważniejsze niż sąd.

O tym, co naprawdę czeka na nas za zdobioną fasadą.

 • ___pokaż cały opis

  O podróżniczce

  Stasia Budzisz – reporterka, tłumaczka języka rosyjskiego i filmoznawczyni. Współpracuje m. in. z „Przekrojem”, „Nową Europą Wschodnią”, „Krytyką Polityczną”. Prowadzi podcast Wydawnictwa Poznańskiego „WPodcast” i jest wiceprezeską Fundacji Verda, która organizuje międzynarodowe projekty, m. in. w Gruzji, w Rosji i Ukrainie. Z Kaukazem związana od ponad dekady. Jej debiutancka książka reporterska „Pokazucha. Na gruzińskich zasadach” ukazała się w 2019 roku.

  Spotkanie będzie można obejrzeć w na fanpag’u GAK Projektorni.