Logo GAK

placówki

Gra w Mafię / edycja karnawałowa GAK

spotkanie

Gra w Mafię / edycja karnawałowa

 1. data

  04.02.22
  piątek

 2. godzina

  18:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Projektornia GAK, ul. Dworska 29 a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież

W ramach „Projektu My!” serdecznie zapraszamy na czwartą(!) odsłonę gry w Mafię!

Uwierzcie nam, że ta rozgrywka odmieni Wasze życie. Będzie pełna niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a w dodatku będzie utrzymana w duchu karnawałowym.
Tak! Zachęcamy Was do zaprezentowania fantazyjnych strojów i być może założenia karnawałowych masek…? Jeśli macie inny pomysł na strój, to super! Zupełna dowolność, niech Wasza kreatywność nie zna granic. Oczywiście gracze bez przebrań też mają pełne prawo wziąć udział w wydarzeniu, bez obaw.
Ale… skoro karnawał trwa, to nasza gra też nieco zmieni swoją formę. Pomiędzy rundami, od czasu do czasu, z głośników nieco głośniej poleci muzyka, to będzie czas na konsultacje z innymi uczestnikami rozgrywki. No bo kto będąc na imprezie nigdy nie spiskował, albo nie planował małych żartów i psikusów. Może podczas pogaduszek „na boku” powstaną sojusze Mafia-Miasto? Liczymy na Waszą inicjatywę, nic już nie sugerujemy…

A jeśli nigdy nie grałeś w Mafię, to już tłumaczymy co i jak.

Mówiąc najprościej, w Mafii chodzi o to, żeby uratować obywateli miasta, zanim zajmą się nimi mafiozi.
Nasze rozgrywki w Mafię są częścią cyklu integracyjnych warsztatów z pobudzania wyobraźni, które w zależności od wydarzenia będą przybierać różne formy. Zapraszamy każdego, kto ukończył 15 rok życia. Stawiamy na zabawę i grę towarzyską, w której każdy może wczuć się w rolę wyznaczoną losowaniem postaci na początku gry. Nie ma się czego bać, wystarczy przyjąć swoją nową rolę i zacząć żyć rzeczywistością np. policjanta tropiącego złoczyńców.
Zapewniamy Mistrza Ceremonii i niepowtarzalny klimat, a wszystko to zgodnie z panującymi obostrzeniami epidemiologicznymi.

Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i zabaw się z nami kolejny raz. Nigdy o tym nie słyszałeś? Jeszcze lepiej, pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, policjantów, tajnych agentów no i oczywiście włoskiej mafii.
Dla zwolenników jasnych wyjaśnień podajemy definicję Mafii z Wikipedii.
Mafia – towarzyska gra fabularna symulująca walkę pomiędzy poinformowaną mniejszością i niepoinformowaną większością.
Gra charakteryzuje się ogromną elastycznością zasad, dzięki czemu można ją rozgrywać w niemal dowolnie licznej grupie. Gra wymaga i rozwija umiejętności obserwacji i analizy zachowań, wyciągania wniosków, przekonywania, a także kontroli mowy ciała oraz innych sygnałów niewerbalnych.

UWAGA!

Osoby biorące udział w poprzednich trzech edycjach Mafii mogą przyjść na godz. 19:00 (o 18:30 będziemy tłumaczyć zasady nowym uczestnikom).

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy. Gra przewidziana jest na 2h. Osoby zaszczepione prosimy o ściągnięcie certyfikatów COVID. Przy aktualnych obostrzeniach możemy wpuścić jedynie 1 os. na 15m2 + osoby zaszczepione.
Wstęp wolny
Wiek: 15+
Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91