Logo GAK

placówki

Gdańskie Noce Jazsowe – Benefis GAK

muzyka

Gdańskie Noce Jazsowe – Benefis

 1. data

  07.08.21
  sobota

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  20zł

 4. adres

  Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

 5. dla kogo?

  Dorośli , Familijne , Seniorzy

7 sierpnia 2021 godzina 19:00

Teatr Leśny, Gdańsk ul. Jaśkowa Dolina 45

Bilety 20 zł do nabycia przed koncertem

Winda GAK zaprasza na Festiwal Gdańskie Noce Jazsowe. Pierwszego dnia odbędzie się Benefis Irka Wojtczaka.

Wystąpią: Przemek Dyakowski, Krystyna Stańko, Lena Gruszczyńska Wojtczak, Piotr Mania, Adam Żuchowski, Kuba Staruszkiewicz, Mikołaj Wojtczak, Tomasz Ziętek, Tomasz Dąbrowski, Kamil Piotrowicz, Maciej Obara, Ola Tomaszewska, Kamil Pater, Patryk Stachura, Krzysztof Szmańda, Maciej Cieślak, Irek Wojtczak

Przedstawiamy: Magda Kuraś

Bilety w cenie 20zł do nabycia od godziny 17:00 w dniu koncertu.

 • ___pokaż cały opis

  7 sierpnia 2021

  Już pierwszy koncert tegorocznych Gdańskich Nocy Jazsowych zapowiada się niezwykle ciekawie. Irek Wojtczak, bohater BENEFISU to postać, której nie da się umieścić w żadnej kategorii. Multiinstrumentalista ze wskazaniem na saksofon, kompozytor, performer, edukator, lider zespołów The Bees’ Knees i Folk Five, ale przede wszystkim MUZYK.

  Od wielu lat tworzy muzykę nie kategoryzując jej. W wielu projektach Irka inspiracją jest polska muzyka ludowa, ale nie stroni od udziału w nietuzinkowych projektach (wykonanie koncertu op. 35 Dmitrija Szostakowicza z udziałem muzyków improwizujących, SHIMB – muzyka improwizowana inspirowana życiem mrówki farmerki).

  Irek współpracuje też z muzykami nowojorskimi takimi jak David Murray, Joe Fonda, Herb Robertson czy Dave Douglas. Jego nowojorska płyta „Folk Five” uzyskała świetne recenzje czołowych amerykańskich krytyków w magazynach takich jak All About Jazz czy The New York City Jazz Record.

  Irek z nikim się nie ściga, żyje i tworzy we własnym rytmie.

  Wśród gości koncertu pojawi się rodzina Irka: żona Lena Gruszczyńska – śpiewaczka oraz syn Mikołaj – filozof i pasjonat muzyki współpracujący z ojcem przy różnych projektach.

  Po tym koncercie można spodziewać się wszystkiego, przede wszystkim jednak – dobrej muzyki.

   

  27 sierpnia 2021

  Drugi dzień festiwalu to koncert „Gitarą i głosem” gdzie pojawia się dwa ciekawe projekty gitarzystów: SUPER GROVER 3.0 Marcina Wądołowskiego i HIPOKAMP Marka Napiórkowskiego z gościnnym udziałem Adama Pierończyka, przedzielone ciemnym głosem młodej wokalistki Natalii Capelik-Muiangi.

   

  28 sierpnia 2021

  Trzeci dzień to tradycyjnie ODLOT, czyli miejsce na nietuzinkowe projekty muzyczne. Pierwszym gościem będzie Yarosh Organ Trio z gościnnym udziałem Dominika Wani, a koncert i Festiwal zakończy koncert IMPRESSIONS IN COLOURS Izabelli Effenberg (Niemcy/Polska), wibrafonistki grającej również na mbirze, harfie szklanej i innych dziwnych instrumentach. Gościem specjalnym będzie urodzona i mieszkająca w Szwajcarii, polsko-japońska wokalistka o niezwykłym głosie i technice Yumi Ito.

  Zapraszamy serdecznie!