Logo GAK

placówki

Gdańska Choinka i powitanie Św. Mikołaja GAK

spotkanie

Gdańska Choinka i powitanie Św. Mikołaja

 1. data

  05.12.21
  niedziela

 2. godzina

  16:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gdańsk, Długie Pobrzeże

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne

Już w niedzielę, 5 grudnia, oficjalnie przywitamy Świętego Mikołaja, który corocznie przybywa do Gdańska wodami Motławy, by już następnego dnia móc rozdać wszystkim dzieciom prezenty.

Stało się już tradycją, że Święty Mikołaj co roku przybywa do Gdańska drogą morską. Również i tym roku przypłynie on do naszego miasta. 5 grudnia wypatrujcie łodzi mikołajowej już od 16.30 na Długim Pobrzeżu. W tym roku, przy brzegach Motławy na Mikołaja czekać będą nie tylko wszystkie dzieci, ale również artyści Teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury, którzy w tym roku przybiorą postać Prezenciaków i Piernikowych serduszek.

O 17.00 na Długim Targu, na scenie ustawionej przy Gdańskiej Choince odbędą się świąteczne pokazy mikołajkowe w wykonaniu dziecięcych grup wokalno – tanecznych z Pałacu Młodzieży, a Śnieżynka i Bałwanek, wypatrując Świętego Mikołaja wprowadzą dzieci w świąteczny klimat.

Mamy nadzieję, że pomimo ogromu obowiązków Święty Mikołaj pojawi się, żeby wraz z Panią Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz zapalić światełka na Gdańskiej Choince i tym samym oficjalnie wprowadzić Gdańsk w przedświąteczny klimat.