Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Gdańsk Pomaga GAK

Gdańsk Pomaga

Razem z Fundacją Gdańską Gdański Archipelag Kultury przystąpił do akcji Gdańsk Pomaga. W pięciu dzielnicach naszego miasta, czekają na Ciebie nasi Gak’owi asystenci.

Równocześnie zaczęliśmy przygotowania do akcji D O B R A P A C Z K A wspierającej 2500 seniorek i seniorów paczkami z żywnością i środkami czystości. Świąteczne paczki zostaną przekazane gdańszczankom i gdańszczanom w wieku 70+ którzy nie korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, ale oceniają swoją sytuację jako ciężką ze względów finansowych lub zdrowotnych. W pięciu dzielnicach GAK – GAK Scena Muzyczna; GAK Winda; GAK Gama; GAK Projektornia; GAK Wyspa Skarbów działają asystenci, z którymi możecie się skontaktować, aby otrzymać pomoc.
Jeżeli chcesz otrzymać paczkę zadzwoń 500 218 337 lub poproś kogoś o wsparcie w wypełnianiu formularza na stronie gdanskpomaga.pl/dobra-paczka.
Po zgłoszeniu się do programu skontaktuje się z Tobą asystent mieszkańca i zaplanuje z Tobą indywidualną listę zakupów, które następnie zostaną dostarczone przez wolontariuszki i wolontariuszy.

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia? Nasi Gak’owi asystenci czekają na Twój telefon. Jesteś osobą 70+, a może masz kogoś z rodziny, przyjaciół, sąsiadów, którzy tego wsparcia potrzebują? Przebywasz na kwarantannie lub po prostu w obawie o swoje zdrowie wolisz pozostać w domu? Potrzebujesz zakupów, wyjścia z psem lub realizacji recepty? Zgłoś się do nas! Znajdź asystenta odpowiadającego Twojej dzielnicy i zadzwoń! Jesteśmy dla Ciebie i do Twojej dyspozycji.