Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

„Feta 25 lat” – Jubileuszowa Wystawa Plakatu GAK

„Feta 25 lat” – Jubileuszowa Wystawa Plakatu

 1. data

  12.07.21
  poniedziałek

 2. godzina

  12:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gdańsk

Wystawa prezentująca plakaty, które w ciągu tego ćwierćwiecza towarzyszyły festiwalowi FTEA. Plakaty z różnych edycji festiwalu będą puszczały oczko do przechodniów na ulicy, w tramwajach i innych zaskakujących miejscach, pojawią się też na jednym z placów Głównego Miasta.
Z okazji 25-lecia Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta przygotowaliśmy dla mieszkańców Gdańska kilka wspominkowych wydarzeń. Jednym z nich jest wystawa prezentująca plakaty, które w ciągu tego ćwierćwiecza towarzyszyły festiwalowi. Plakaty z różnych edycji festiwalu będą puszczały oczko do przechodniów na ulicy, w tramwajach i innych zaskakujących miejscach, pojawią się też na jednym z placów Głównego Miasta.
Wśród prezentowanych autorów znajdują się laureaci dorocznego konkursu na plakat FETY, oraz artyści, którzy zostali poproszeni o stworzenie plakatów do wcześniejszych edycji lub edycji jubileuszowych, wśród nich są m.in. Waldemar Marszałek, Rafał Kowalski, Czesław Tumielewicz, Joanna Górska czy Tomasz Bogusławski. Nie zabraknie też wyjątkowego pierwszego plakatu narysowanego przez Kazimierza Kalkowskiego.
Wystawa potrwa od 12 do 25 lipca. 
W tym czasie będziemy też dzielili się wspomnieniami i ciekawostkami dotyczącymi festiwalu.
Mamy też nadzieję, że fanki i fani festiwalu także podzielą się z nami swoimi opowieściami o Fecie.
Partnerem wydarzenia jest Forum Gdańsk.

Galeria: