Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

FETA 2022 GAK

teatr

FETA 2022

  1. data

    01.10.22
    sobota

  2. godzina

  3. adres

  4. dla kogo?

    Dorośli , Dzieci , Młodzież , Seniorzy

7 – 10 lipca 2022 r.

FETA rozlewa się na Przymorze i Park Reagana. Zapraszamy!Po pandemicznej przerwie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA wraca do Gdańska. W 2022 roku teatry z Europy zagarną, wchłoną i przetworzą okolice nadmorskiego Parku Reagana. Wszystkie wydarzenia będą wpisywać się w przestrzeń natury, która współistnieje z prężnie rozwijającym się miastem. Nierzadko spektakle będą opowiadać o zagrożeniach i potencjale koegzystencji cywilizacji z przyrodą, zagrożeniu klimatycznym i wyzwaniach, którym jako społeczność miasta próbujemy dziś sprostać – w tym idei gościnności, w obliczu uchodźstwa i przychodźstwa. Najbardziej palące tematy zostaną opowiedziane z ogromną dawką absurdalnego humoru przez mimów, artystów teatru cyrku, tancerzy, performerów i lalkarzy, którzy rozbawiają publiczność na całym świecie.Zespoły teatralne z Polski i zagranicy otworzą przed nami nową perspektywę. Pozwolą zobaczyć przestrzenie znane nam z codziennych spacerów w zupełnie inny sposób. Być może zachęcą nas do częstszego obcowania z naturą, pozwolą usłyszeć ludzi wokół nas, których do tej pory nie zauważaliśmy lub nie chcieliśmy zauważać, stworzą preteksty do spotkania ponad podziałami, tu i teraz. Sprowokują do śmiechu.W programie festiwalu znalazły się zarówno duże widowiska plenerowe, kameralne spektakle z pogranicza nowej sztuki cyrkowej, teatru tańca, ruchu, nowych mediów i lalkowe, korzystające ze środków ożywionej formy. Znajdziecie w nim spektakle dla dzieci, dorosłych i takie bez ograniczeń wieku odbiorców. Do Gdańska przyjadą artyści teatralni z Polski, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemiec, Włoch, Holandii, Finlandii i Litwy.Zapraszamy Was do uczestnictwa w czasie tegorocznej Fety. Do spotkania z najlepszymi teatrami plenerowymi i ulicznymi. Zachęcamy do wspólnej refleksji na temat zachodzących zmian i migracji oraz relacji człowieka z naturą i człowieka z człowiekiem. Życzymy, żeby czas FETY był pełny emocji, uśmiechu i dobrej zabawy!Więcej informacji na stronie www.feta.pl 

  • Program tegorocznego festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM 2022.
  • W zakładce FAQ znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz wskazówki dojazdu na festiwal, informacje o biletach.
  • Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji ze świata FETY za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych festiwalu:Facebook: FETAfestiwalInstagram:  feta_festiwal

     

PROGRAM – FETA 2022

CZWARTEK 07.07.2022 (mapa)

21.30 Inauguracja Festiwalu – boisko przy Zepole Szkół Kreowania Wizerunku – A1
22.00 Teatr Biuro Podróży „Eurydyka” / Polska, Poznań / 60 min – A1

Spektakl ,,Eurydyka” przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

PIĄTEK 08.07.2022 (mapa)

15.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele „Arrived” / Hiszpania/Litwa / 35 min – okolice  molo w Brzeźnie**
15.00 Teatr Barnaby „Tymoteusz wśród ptaków” / Polska, Gdańsk / 45 min – B10
16.00 Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido”/ Hiszpania / 45 min – B1***
16.30 Compagnie DaaD „BOAT” / Holandia / 30 min – start B11**
17.00 Teatr Barnaby „Piecuch najwspanialszy na świecie” / Polska, Gdańsk / 45 min – B10
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele „Arrived” / Hiszpania/Litwa / 35 min – okolice molo w Brzeźnie**
18.00 circoPitanga „Nuptial Ropes” / Szwajcaria/Izrael / 35 min – B2
18.30 Teatr Barnaby „Czerwony kapturek” / Polska, Gdańsk / 45 min – B10
18.30 Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido”/ Hiszpania / 45 min – B1***
19.00 Teatr Pantomimy Mimo „Pan i Pani O” / Polska, Warszawa / 45 min – B8
19.15 Compagnie DaaD „BOAT” / Holandia / 30 min – start B11**
20.00 circoPitanga „Nuptial Ropes” / Szwajcaria/Izrael / 35 min – B2
20.45 Grupa WoRaZu „Urażone Guru” / Polska – Warszawa, Toruń / 40 min – B3
21.00 Theatre En Vol „Il grande spettacolo della fine del mondo” / Włochy /  50 min – A2
22.00 antagon theaterAKTion „Klima X” /Niemcy / 60 min – B5
22.00 Teatr Fuzja „Dywidenda” / Polska, Poznań / 45 min – A1

Vincent de Rooij & Daan Mathot „Boat” / Holandia / 10 min – B9***

15.25, 15.50, 16.15, 16.40, 17.05 -> 20.05, 20.30, 20.55

SOBOTA 09.07.2022 (mapa)

15.00 Compagnie DaaD „BOAT” / Holandia / 30 min – start B11**
15.30 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele „Arrived” / Hiszpania/Litwa / 35 min – okolice molo w Brzeźnie**
15.30 Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido” / Hiszpania / 45 min – B1***
16.00 circoPitanga „Nuptial Ropes” / Szwajcaria/Izrael / 35 min – B2
16.30 Teatr Małe Mi „Boso” / Polska, Łódź / 55 min – B10

17.00 Teatr Pantomimy Mimo „Pan i Pani O” / Polska, Warszawa / 45 min – B8
17.15 Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido” / Hiszpania / 45 min – B1***
17.30 Compagnie DaaD „BOAT” / Holandia / 30 min – start B11**
18.00 Arctic Ensemble „Kickstart” / Finlandia / 65 min – B4
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele „Arrived” / Hiszpania/Litwa / 35 min – okolice molo w Brzeźnie**
19.15 circoPitanga „Nuptial Ropes” / Szwajcaria/Izrael / 35 min – B2
19.15 Kolektyw Kejos „Epitafium Błazna” / Polska, Wrocław / 40 min – boisko – B7
20.00 antagon theaterAKTion „Klima X” /Niemcy / 60 min – B5
20.30 Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido” / Hiszpania / 45 min – B1***
20.30 Theatre En Vol „Il grande spettacolo della fine del mondo” / Włochy /  50 min – A2
21.00 Grupa WoRaZu „Urażone Guru” / Polska – Warszawa, Toruń / 40 min – B3
22.00 Theater Titanick „Trip Over” / Niemcy / 70 min – B***

Vincent de Rooij & Daan Mathot „Boat” / Holandia / 10 min – B9***

15.05, 15.30, 15.55, 16.20, 16.50 -> 20.05, 20.30, 20.55

NIEDZIELA 10.07.2022 (mapa)

13.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele „Arrived” / Hiszpania/Litwa / 35 min – okolice molo w Brzeźnie**
14.00 circoPitanga „Nuptial Ropes” / Szwajcaria/Izrael / 35 min – B2
15.00 Compagnie DaaD „BOAT” / Holandia / 30 min – start B11**
15.30 Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido” / Hiszpania / 45 min – B1***
16.00 Teatro Due Mondi „Wall Cracks” / Włochy / 60 min – A1
16.00 Teatr Małe Mi „Sokrates w piaskownicy” / Polska, Łódź / 55 min – B10
16.30 circoPitanga „Nuptial Ropes” / Szwajcaria/Izrael / 35 min – B2
17.00 Compagnie DaaD „BOAT” / Holandia / 30 min – start B11**
17.00 Teatr Pantomimy Mimo „Pan i Pani O.” / Polska, Warszawa / 45 min – B8
17.45 Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido” / Hiszpania / 45 min – B1***
18.00 Arctic Ensemble „Kickstart” / Finlandia / 65 min – B4
19.15 Kolektyw Kejos „Epitafium Błazna” / Polska, Wrocław / 40 min – boisko – B7
19.15 Teatro Due Mondi „Wall Cracks” / Włochy / 60 min – A1
20:00 antagon theaterAKTion „Klima X” /Niemcy / 60 min – B5
20.30 Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido” / Hiszpania / 45 min – B1***
20.30 Theatre En Vol „Il grande spettacolo della fine del mondo” / Włochy /  50 min – A2
21.00 Teatr Pantomimy Mimo „Piękne nic” / Polska, Warszawa / 50 min – B6
21.00 Grupa WoRaZu „Urażone Guru” / Polska – Warszawa, Toruń / 40 min – B3
22.00 Theater Titanick „Trip Over” / Niemcy / 70 min – B***


Vincent de Rooij & Daan Mathot „Boat” / Holandia / 10 min – B9***

13.00, 13.25, 13.50, 14.15, 14.40 -> 19.00, 19.40, 20.05, 20.30

FETA 2022 FETA 2022_program (pdf)

Galeria: