Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Ferie zimowe z GAK GAK

Ferie zimowe z GAK

grafika; twarz dziecka zasłonięta dłońmi; na dłoniach tęcza z farb

Ferie inne niż zwykle, ale to nie znaczy, że nudne. Ferie z GAK będą kreatywne, bogate i przede wszystkim rozwijające. A dzięki zaangażowaniu całej sieci placówek Gdańskiego Archipelagu Kultury będą również różnorodne. Udział w nich może wziąć każdy chętny niezależnie czy uczęszczał na zajęcia do domu kultury przed pandemią. Na zajęcia obowiązują zapisy warto więc wcześniej odwiedzić stronę internetową danej filii i zapoznać się ze szczegółami rekrutacji. Warto skorzystać również z przygotowanej z myślą o rodzinach gry terenowej, podczas której można poznać Zaspę. W dogodnym terminie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa można udać się na spacer i odkrywać historię i tajemnice tej dzielnicy. Sprawdź, co przygotowały dla Ciebie nasze filie i skorzystaj z interesującej Cię oferty.

 • GAK Gama zaprasza na warsztaty kreatywne, zabawy taneczno-ruchowe, czytanie na ekranie. Wszystkie aktywności odbędą się online podczas drugiego tygodnia ferii. Obowiązują zapisy (telefonicznie lub mailowo). Zajęcia będą odbywać się na platformie ZOOM. Zajęcia kreatywne z podziałem na dzieci młodsze i starsze (online). Zabawy taneczno-ruchowe online dla dzieci prowadzone przez instruktora. Czytanie bajek online na profilu FB GAK Gamy – bajki polskie i ukraińskie będą czytane przez aktorów teatru Navpaky.
 • GAK Projektornia zaprasza na zajęcia warsztatowe online w dwa tygodnie ferii. Zajęcia będą nawiązywały do Roku Lema, obchodzonego w roku 2021. Zajęcia będą skierowane do dzieci od 7 do 12 roku życia, wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy. Materiały będą dostępne do odbioru w Projektorni GAK.
  – Kosmiczne komiksy z Martą Tymińską – cztery spotkania po 1,5 h online; na zajęciach dzieci przygotują autorskie komiksy i projekty graficzne z pomocą dostępnych narzędzi; będą to także warsztaty z robienia visual novelek, czyli robienia właśnie mini-gierek z dialogami; wykorzystane zostaną darmowe platformy, jak na przykład canva.com, www.storyboardthat.com
  – Maskotko-ufoludek – zajęcia podczas których powstaną maskotki – ufoludki z różnych planet układu słonecznego, dodatkowo będzie możliwość wyposażenia maskotek w niezbędne akcesoria opracowane według autorskiego projektu uczestników; podczas zajęć wykorzystane zostaną różnego rodzaju materiały krawieckie – włóczka, filc itp. – 2/4 spotkania po 1,5 h.
  – Zdobywcy kosmosu – zajęcia kreatywne podczas, których uczestnicy obejrzą wprowadzające prezentacje i materiały wizualne o podróżach w kosmos, środkach transportu kosmicznego, a następnie wykonają własne rakiety, lunety do obserwacji kosmosu – 2 spotkania po 1,5 h.
 • GAK Plama zaprasza na warsztaty dla dzieci online, słuchowisko oraz spektakle teatralne online.
  – 3 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się przedstawienie online – Teatr pod Orzełkiem „Bajkowa szopka”. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie z książek przemawiają do widza. W spektaklu nawiązuje się do tradycji papierowych szopek. W widowisku wykorzystano klasyczne kolędy i nietypowe pastorałki w aranżacji Agnieszki Glińskiej.
  – 4-15 stycznia odbywać się będzie multimedialna gra terenowa „Zimowa Zaspa”. Wszystkie dzieciaki małe i duże oraz ich opiekunów zapraszamy do zimowego spacerowania po naszej dzielnicy. Poznajcie lepiej Zaspę, obejrzyjcie murale i odnajdźcie QR-kody, pod którymi ukryliśmy linki do przygotowanych specjalnie dla Was ciekawostek o dzielnicy Zaspa, mini słuchowisk z opowiadaniami pochodzącymi z książek Wydawnictwa Dwie Siostry i piosenki. Niezbędna aplikacja do odczytywania kodów QR.
  – 8 stycznia o godz. 20. 00 odbędzie się online koncert grupy Lastryko. Koncert w GAK Plamie będzie pierwszym po ukazaniu się nowej płyty i jednocześnie ostatnim przed koncertową przerwą. Lastryko zaprezentuje całość nowej płyty i fragmenty nowego materiału, a wszystko to będzie na żywo transmitowane ze sceny Plamy. Lastryko to przedstawiciele trójmiejskiej sceny alternatywnej, grają muzykę z pogranicza psychodelii, post i krautrocka, z typowym dla Trójmiasta eklektyzmem i eksperymentalnym zacięciem.
  – 11 stycznia o godz. 12:00 odbędą się online rodzinne warsztaty plastyczne z Agatą Królak. Warsztaty mają na celu pobudzić kreatywność i zachęcić do wspólnej zabawy. Podczas warsztatów wykorzystywane będą gotowe pakiety, które posłużą do wykonania małych dzieł sztuki. Uczestnicy warsztatów będą mogli odebrać je na kilka dni przed warsztatami z Plamy. 11 stycznia spotykamy się wszyscy razem (online) by w zaciszu swojego domu, pod okiem instruktorki i z pomocą rodziców wykonać papierowe artefakty nawiązujące do historii Zaspy.
 • GAK Scena Muzyczna zaprasza na warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, kino kosmos, wydarzenia miejskie w plenerze. Wszystkie warsztaty są otwarte dla nielimitowanej liczby osób. A odbywać się będą na FB filii.
  – W pierwszym tygodniu ferii odbędą się warsztaty fotograficzne online, a w drugim z kaligrafii. W grupie Klubu Filmowego Kosmos na fb odbędą się dwie projekcie tygodniowo. Na spotkania zapraszają Weroniką Orzechowską, Wojciechem Zejdą i Mikołajem Lewalskim. Następnie film zostanie zanalizowany i zinterpretowany na wirtualnym spotkaniu klubu na platformie Zoom. Spotkania przeznaczone dla dowolnej liczby osób, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.
  – Lekcje poppingu online z Lipskee’m 4 warsztaty (po dwa w każdym tygodniu ferii).Wirtualne, darmowe lekcje poppingu z Adrianem Lipskee Lipińskim – uczestnikiem programu Mam Talent, a także instruktorem Sceny Muzycznej GAK. W ramach każdej lekcji została przeprowadzona prezentacja figur z tutorialem jak wykonywać je poprawnie. Tutoriale publikowane będą na fanpage’u Sceny Muzycznej. Zajęcia popping to nie tylko nauka ruchów, to również wiedza, historia, styl życia, forma wyrażania siebie, wzbudzająca duże zainteresowanie innych. Uczestnicy tych zajęć nauczą się również w konstruktywny sposób reagować na krytykę i wyrażać złość, zamiast pozwalać się jej niszczyć od środka.
  – Podczas warsztatów kaligraficznych, które będą się odbywać w drugim tygodniu ferii prezentowane zostaną nowe kroje pisma oraz liternictwa. Warsztaty poprowadzi Kamil Gibas – historyk sztuki, doktorant nauk o sztuce Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także od 2016 roku wykładowca w krakowskiej szkole kaligrafii Littera Nova.
 • GAK Wyspa Skarbów przygotowała różne aktywności online – warsztaty rodzinne, czytadełko na ekranie, biblioteka na wyspie, warsztaty manualne i muzyczne. Wszystkie odbywać się będą podczas dwóch tygodni. Niektóre z nich będą dodatkowo płatne, na wszystkie obowiązują zapisy do 6 stycznia 2021 pod nr tel. 58 323-91-15 od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00. wyspaskarbow@gak.gda.pl.
  UWAGA: obowiązuje limit miejsc oraz kolejność zgłoszeń! Szczegółowy plan zajęć dostępny na fb filii i na stronie internetowej.
  – We wtorek, 5 stycznia i w czwartek, 7 stycznia w południe odbywać się będzie Czytadełko na platformie zoom. Czy zanurzymy się w świecie pełnym magii, czułości i niezwykłych przypadków, czy też może będziemy odkrywać kryminalne zagadki tajemniczych przestępstw? Spośród kilku naszych propozycji wybierzecie książkę, którą w całości, lub częściowo przeczyta Wam Kamil Leński.
  – W piątek, 8 stycznia w południe odbędzie się video spotkanie (dostępne na fb) z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książek dla dzieci.
  W poniedziałek 11 stycznia w południe odbędą się PANDEMICZNE EMOCJE czyli warsztaty rodzinne prow. Team Mama z Lasu-Ewa Czapiewska i Sandra Groblewska / wstęp 10 zł / platforma Zoom. Podczas warsztatów „Pandemiczne emocje” przyjrzycie się swoim podstawowym emocjom, zarówno tym przyjemnym, jak i nieprzyjemnym (radością, złością, strachem, smutkiem, odrazą). Uczestnicy tego spotkania zapoznają się z praktycznymi sposobami regulacji emocji, w tym z bezcennymi technikami oddechowymi, które stosować można zawsze i wszędzie. Dzieci i rodzice, którzy zdecydują się wziąć udział w tych zajęciach wyjdą z nich, nie tylko z większą świadomością siebie, ale też z większą akceptacją siebie i swoich najbliższych. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 8 lat wraz z rodzicami.
  – We wtorek 12 stycznia, o godz. 13.00 odbędą się na platformie zoom warsztaty POZNANIE PRZEZ EKSPERYMENTOWANIE warsztaty edukacyjno-przyrodnicze. Na warsztaty obowiązują zapisy, wstęp kosztuje 10 zł. Na zajęciach przeprowadzimy szereg doświadczeń, dzięki którym odpowiesz nie tylko na to pytanie, ale dowiesz się także, że cukier ma wiele postaci. Sprawdzimy, które produkty zawierają ten najbardziej złożony, którego lepiej nie dodawać do herbaty. Na koniec przeprowadzimy eksperyment, pokazujący czy nasza ślina może działać jak nożyczki.
  – W środę, 13 stycznia w południe pojawią się SZYSZKOWE TROLLE, czyli warsztaty manualne prowadzone na zoom (wstęp 10 zł). Jak wyglądają trolle? Czy są to paskudne stworzenia ze zrogowaciałą skórą i wielkimi nosami? Czy może urocze istoty przypominające muminki? My zaproponujemy Wam takie… szyszkowe! Z pomocą materiałów znalezionych w lesie, kleju, sznurka i pomponów pokażemy Wam jak wykonać unikalnych bohaterów, z wymyślonych przez was opowieści. Ich wygląd będzie zależał tylko od Waszej nieskrępowanej fantazji!
  – W czwartek, 14 stycznia od godz. 12.00 odbędą się najpierw warsztaty muzyczne, a od godz. 14.00 warsztaty edukacyjno – manualne. Wstęp 10 zł na każde, odbywać się będą na zoomie. Warsztaty KIESZONKOWE MUZEUM odbywać się będą dwa dni (czwartek i piątek) i pomogą odpowiedzieć na pytanie jak zmieścić całe muzeum w kieszeni? Czy kawałek kartonu, nożyczki, papier i flamastry mogą stworzyć mini muzeum, które z dumą będziemy mogli prezentować na domowej półce?
 • GAK Stacja Orunia zaprasza na warsztaty z rękodzieła online oraz na spacery po Oruni z przewodniczką. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w formie transmisji na profilu FB GAK Stacji Orunia. Będą dostępne dla wszystkich dzieci bez zapisów.
  – We wtorek 5 stycznia o godz. 11.00 odbędą się warsztaty online dla dzieci i rodziców. Tworzymy grę planszową z tego, co mamy w domu, czyli gra planszowa z recyklingu. Kolejne warsztaty recyklingowe odbędą się 12 stycznia, godz. 11:00.
  – W piątek, 8 stycznia o godz. 11.00 Babcia Lucyna i wnuczki zapraszają na wernisaż i wystawa online. Lucyna Korytowska wraz z wnuczkami opowiedzą jak inspirują się nawzajem, jak wspólnie tworzą i pokażą swoje dzieła.
  – Warsztaty krawieckie odbędą się 9 i 16 stycznia, o godz. 11.00. Podczas warsztatów będzie można uszyć wymarzoną i niepowtarzalną lalę.