Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Dźwięk, który porusza duszę. Koncert zespołu Switch Mode w Scenie Muzycznej GAK GAK

Dźwięk, który porusza duszę. Koncert zespołu Switch Mode w Scenie Muzycznej GAK

grafika - po prawej zdjęcie czarno-białe zdjęcie trzech muzyków z instrumentami, po lewej napis Dźwięk, który porusza duszę

26 czerwca o godzinie 16:00 w siedzibie Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury w Parku Oruńskim (przy ul. Nowiny 2b) odbędzie się koncert polskiego zespołu Switch Mode. Grupa wystąpi z programem „Dźwięk, który porusza duszę”, łącząc muzykę z wyjątkową prelekcją na temat dźwięku w przyrodzie, a także z dyskusją z uczestnikami. Wstęp na wydarzenie jest płatny – koszt pojedynczej wejściówki to 15 złotych (w ramach I puli) lub 20 złotych (w ramach II puli). Bilety można zakupić za pośrednictwem portalu bilety24.pl lub w kasie Sceny Muzycznej GAK.

Koncert zespołu Switch Mode odbędzie się w ramach hasła przewodniego ,,Dźwięk, który porusza duszę”. W programie koncertu utwory autorskie i covery w różnych gatunkach muzycznych i stylistyce. W trakcie wydarzenia odbędzie się także rozmowa wraz z prezentacją na temat roli dźwięku w przyrodzie i jego oddziaływania na organizm człowieka.

Na co dzień Switch Mode to definicja nowoczesnego podejścia do połączenia wyjątkowych brzmień wygenerowanych instrumentami elektronicznymi, instrumentami smyczkowymi oraz brzmieniami akustycznej perkusji. Energetyzująca grupa stawia na zabawę muzyką, brzmieniami i aranżacjami najsłynniejszych utworów. Zespół wykonuje też autorskie kompozycje skomponowane przez muzyków grupy. Switch Mode to skrzypce (Przemysław Mazur), wiolonczela (Dawid Iwanicki) oraz zestaw perkusyjny (Mateusz Wiczyński).

Zespół wykonuje szeroko pojętą muzykę rozrywkową – od popu, przez muzykę rockową do muzyki filmowej/klasycznej przearanżowanej na cięższe brzmienia. Ich wyjątkowość to podejście do oryginalnych brzmień, unikatowych fal akustycznych wytworzonych zabawą przetwornikami i procesorami brzmień. – Daleko tu do klasyki czy standardów. Bliżej do wirtuozerii, świeżości i siły jaka daje technologia – pisze o sobie zespół.

Koncert organizowany jest przez Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury i Scena Muzyczna GAK. Patroni medialni to portale: gdansk.pl, trójmiasto.pl, mojaorunia.pl oraz Radio Gdańsk. Na koncercie dostępna będzie pętla indukcyjna dla osób z dysfunkcją słuchu.

Bilety można kupić klikając tutaj (kliknięcie przeniesie na portal bilety24.pl).