Logo GAK

placówki

Dzielnica Górki Zachodnie GAK

wystawa

Dzielnica Górki Zachodnie

 1. data

  03.09.21
  piątek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Turystyczna 3, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Wernisaż wystawy malarstwa Aśki Borof.

Projekt „Dzielnica Górki Zachodnie” to malarska i dźwiękowa inwentaryzacja mieszkańców Górek, ich zwierząt oraz domów.

„Każdego dnia w drodze na przystanek autobusowy mijam moich sąsiadów. Jesteśmy małą społecznością, znamy się lubimy i wspieramy. Kultywujemy małe tradycje: różaniec po śmierci kogoś z rodziny, śpiewanie majowego pod krzyżem, strojenie ołtarza na Boże Ciało. Komentujemy huczne wesela, atak agresywnego psa albo pijacką libację na murku. Moim założeniem jest dokumentacja życia mieszkańców wyludniającej się dzielnicy.”

Aśka Borof – absolwentka ASP Gdańsk. Od lat pasjonująca się sztuką i muzyką ludową. Współtworzyła zespół śpiewaczo – performatywny Trzycórki a obecnie Odłam Źdźbło, zajmujący się śpiewem odnoszącym się do tradycji obrzędów ludowych. Na potrzeby projektu Odłam Źdźbło szyje stroje inspirowane ludowymi strojami ślubnymi.

W swojej twórczości przedstawia trendy w modzie, zabobony dotyczące kobiet w ciąży (wycinanka), zwyczaje ludowe (haft), degradacje środowiska (makatki) oraz życie dzielnicy (Górki Zachodnie).

Ekspozycja wystawy odbędzie się w terminie 3 -30 września 2021

W trosce o Państwa bezpieczeństwo w związku z pandemią Covid-19 przypominamy o konieczności przestrzegania zasadach obowiązujących podczas zwiedzania galerii: zachowaniu limitu osób i dystansu 1,5 m, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

 

Patronat medialny:

Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3, 80-680, Gdańsk Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15, e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl