Logo GAK

placówki

Patryk Zimny „Dłuży się miasto” | Spotkanie autorskie GAK

spotkanie

Patryk Zimny „Dłuży się miasto” | Spotkanie autorskie

 1. data

  10.06.21
  czwartek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Pilotów 11, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

W ramach cyklu Bloki Literackie zapraszamy na spotkanie z Patrykiem Zimnym, autorem pięciu książek poetyckich, który opowie o swoim ostatnim tomie „Dłuży się miasto”.
„Dłuży się miasto” to jazda używanym rowerem, kupionym od cwaniaka z dzielnicy Siedlce, gdzie do godziny użytkowania wszystko działało. Później chce się wyć, naprawiać, przyśpieszać, nigdy nie hamować. Książka dzielnicowa, z miejscami postojowymi…
Między innymi na Zaspie.
Rozmowę poprowadzi Kamil Galus – poeta, redaktor, animator.
***
Patryk Zimny – poeta, redaktor, laureat kilkunastu konkursów, stypendysta: Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Fundacji im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat; Inicjator i prowadzący lęborskie spotkania poetyckie „Wiatr w słowa”. Autor pięciu tomów wierszy: „Uchoko” (2010), „Przejście” (2012), „Mantry” (2015), „Zasiewanie chmur” (2017), „Dłuży się miasto” (2021). Mieszka na Zaspie.
Kamil Galus – poeta, redaktor, animator. Urodził się w Grudziądzu. Do tej pory wydał dwie książki poetyckie – „Trzęsawiska” (2017) i „Zaduch” (2019). W trzecim kwartale 2021 roku ukaże się jego trzecia książka poetycka pt. „Iskanie felgi”. W Polsce nagradzany i publikowany. W 2019 roku za działalność literacką otrzymał stypendium Fundacji im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat. Mieszka w Gdańsku.
Wstęp wolny
Podczas wydarzenia będą obowiązywały zasady sanitarne związane z ochroną widzów przed covid-19.