Logo GAK

placówki

Dana Chmielewska ŚWIĘTE ROZPROSZENIE GAK

online
teatr

Dana Chmielewska ŚWIĘTE ROZPROSZENIE

 1. data

  11.02.21
  czwartek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ONLINE

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Plama GAK zaprasza na premierę akcji performatywnej przygotowanej przez  Danę Chmielewską.

Pokaz pracy w procesie.
Fascynuje mnie wyobrażenie, że relacja między przestrzenią a ciałem jest wzajemna. Tak, jak przestrzeń wpływa na ciało – na to jak się zachowuje i czym się staje, tak i obecność ciała może wpływać na „stan” przestrzeni. Przestrzeń, tym samym, ma swoistą podmiotowość i perspektywę. To praktyka uważności.
Wykorzystuję wielowymiarową strukturę ruchową opartą o partyturę, tworzenie natychmiastowej poezji, narzędzia improwizacyjne oraz pracę z głosem. Zależy mi na wytworzeniu atmosfery włączenia i – nawet chwilowej- wspólnotowości.
Szukam sposobów na radzenie sobie z doświadczeniem przybywania, zasiedlania i opuszczania, a także witania i żegnania – miejsc, ludzi, zjawisk i wyobrażeń. Tworzę quasi szamańską praktykę, zmysłami renderuję przestrzeń i wymyślam zabawę w czary.
To kolejny etap rozwijania materiału choreograficznego dotyczącego afektywnej relacji ciała i miejsca.
Research rozpoczął się w 2019 roku. Dotychczas, prezentacje jego poszczególnych etapów odbyły się w Łodzi, w Karlskronie i w Warszawie.

Dana ChmielewskaAbsolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentka Uniwersytetu Barcelońskiego. Ukończyła I i II moduł Kursu Choreografii Eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Beneficjentka Stypendium Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk Alternatywnej Akademii Tańca, stypendium twórczego i rezydencji Dans i Blekinge w Karlskoronie oraz Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk.

 

Wydarzenie będzie można obejrzeć w wysokiej rozdzielczości na kanale YouTube plamaGAK.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków stypendium Miasta Gdańska i bliskiej współpracy z Gdańskim Archipelagiem Kultury Plama w Gdańsku na przełomie listopada i grudnia 2020.