XXIV FETA - smutne wieści

Jesteś tutaj

Written by sandra.maslyk On the

Drodzy Widzowie,

sytuacja związana z panującą na świecie pandemią koronawirusa, postawiła nas przed trudnym wyborem. Przez ostatnie tygodnie intensywnie zmagaliśmy się z decyzją dotyczącą tegorocznej edycji festiwalu FETA. Mieliśmy nadzieję, że mimo wszystko uda nam się ją zrealizować w ustalonym wcześniej terminie. Niestety niejasna sytuacja związana z przepisami administracyjnymi, problemy z działaniami logistycznymi oraz trudna sytuacja finansowa zmusiły nas do podjęcia decyzji o odwołaniu XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

Nie jest to dla nas łatwe, ponieważ XXIV FETA miała być wyjątkowa i sentymentalna. Włożyliśmy w nią już kilka miesięcy intensywnej pracy. Chcieliśmy w tym roku pożegnać się teatralnie i kolorowo z Dolnym Miastem oraz Starym Przedmieściem, które wkrótce bezpowrotnie się zmienią, i o ile pojawią się tam nowe ciekawe inwestycje, to nie będzie już miejsca na duże widowiska teatralne. W programie festiwalu znaleźć się miały piękne spektakle z całej Europy, które idealnie wpisałyby się w przestrzeń. A i same dzielnice miały być dla Państwa bohaterami festiwalu.

Tym bardziej liczymy na Państwa dobrą energię i obecność na kolejnej edycji FETY, w lipcu 2021, na którą czekamy z niecierpliwością.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować naszym Sponsorom i Partnerom za gotowość do współpracy i wspierania naszego festiwalu.

 

Życzymy Państwu zdrowia i uśmiechu.

A my już zabieramy się do pracy nad edycją 2020 +1!

 

Z poważaniem

Zespół Biura Festiwalu FETA 

Gdański Archipelag Kultury