Razem podczas kwarantanny !

Jesteś tutaj

Written by sandra.maslyk On the

Słyszeliście już o Internetowym Domu Kultury? Jeżeli nie to KONIECZNIE odwiedzajcie profile GAK na facebooku!

Poniżej nasze najnowsze propozycje na czas #kulturawkwarantannie

Dom Sztuki GAK    
„Drabina Sztuki” wideo na czas pandemii.  Krótkie spotkania / filmiki prowadzone przez artystę plastyka, dotyczące podstawowych zjawisk plastycznych jak punkt, kolor, perspektywa… opowiedzianych w ciekawy i zabawny sposób. Założeniem jest zdobycie przez widzów umiejętności opisu wszelkiej wizualności, zarówno obrazu w galerii sztuki jak i widoku z okna. - https://www.facebook.com/domsztukiGAK/

Projektornia GAK    
„Pozytyw” - Wystawa fotograficzna, w której zachęcamy wszystkie osoby chcące zaprezentować zdjęcia ze swoich domowych zbiorów fotograficznych, na którym uwieczniony jest pozytywny moment życia, sytuacja wprawiająca w dobry nastrój, przywołująca miłe wspomnienia i uśmiech. Możemy prezentować maksymalnie trzy zdjęcia jednego autora. https://www.facebook.com/projektorniagak/
Konkurs on-line na krótką animację poklatkową    Konkurs on-line na animację poklatkową, organizowany w ramach projektu „Kultura w czasie epidemii 2020" jest skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które pod okiem rodziców i z użyciem aparatów fotograficznych dostępnych w domu, będą tworzyły swoje projekty artystyczne. Temat koursu jest dowolny, filmy nie mogą przekraczać 3 minut. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie on-line.    
https://www.facebook.com/projektorniagak/
Niebieski widowisko    "Zachęcamy do poświęcenia chwili swojej uwagi i obejrzenia spektaklu, który rozgrywa się na niebie, w poczuciu, że inni również oglądają go razem z nami. Przez trzy dni zawsze o tej samej porze, lecz nie o tej samej godzinie. Prosimy internautów o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na bieżąco.
https://www.facebook.com/projektorniagak/

Scena Muzyczna GAK    
#zostańwdomu - Lipskee & popping! Wirtualna lekcja poppingu z Adrianem Lipskee Lipińskim - uczestnikiem programu Mam Talent, a także instruktorem Sceny Muzycznej GAK. W ramach projektu zostaną zaprezentowane trzy kilkuminutowe lekcje.
https://www.facebook.com/ScenaMuzycznaGAK/
Gdańska noc - jest moc! - wirtualna wystawa zdjęć uczestników kursu fotografii w Scenie Muzycznej GAK    Wirtualna prezentacja zdjęć w formie galerii na fanpage'u Sceny Muzycznej GAK. Zaprezentujemy zdjęcia charakterystycznych dla Gdańska i Oruni miejsc w nowatorskich kadrach i aranżacjach. Wszystkie zdjęcia połączy nocne wykonanie oraz fakt, że zostały wykonane przez uczestników zajęć fotograficznych w Scenie Muzycznej GAK.
https://www.facebook.com/ScenaMuzycznaGAK/
Klub Filmowy Kosmos Online - Klub Filmowy Kosmos wraca… choć na razie tylko online! Dopóki nie powrócimy do budynku w Parku Oruńskim, w grupie Klubu na Facebooku w każdą środę zaproponujemy Państwu filmu, który będzie odnosić się do jednego z trzech cykli, omawianych w stacjonarnym KF Kosmos. Nie narzucimy, gdzie należy go zobaczyć, lecz damy wskazówki, gdzie będzie można zrobić to legalnie. W piątek o 18:00 prowadzący KF Kosmos wrzucą na grupę post przedstawiający analizę głównych ścieżek interpretacyjnych filmu, a w komentarzach poprowadzą dyskusję, zachęcając uczestników Klubu do podzielenia się swoimi uwagami i wrażeniami. Eksperci będą dostępni w komentarzach przez godzinę.    
https://www.facebook.com/groups/KFKOSMOS/

Stacja Orunia GAK    
ZDolna Orunia on-line    Krótkie warsztaty "Jak zrobić szydełkiem obraz" w postaci filmików zamieszczanych na fb GAK Stacja Orunia  3 x w tygodniu, poniedziałek, środa, piątek - premierowe wejścia.
https://www.facebook.com/StacjaOrunia/
Warsztaty twórcze dla rodziców z małymi dziećmi    Warsztaty dla dzieci wraz z rodzicami. Krótkie filmiki - jak zrobić cuda z niczego, z tego co mamy w domu. Prowadzenie - Instruktorka zajęć twórczych dla dzieci. 2 x w tygodniu, wtorki i czwartki, przed południem premierowe wejścia.
https://www.facebook.com/StacjaOrunia/
Zabawa on-line - Pisanka Zero Waste    Zabawa on-line zapraszająca na wykonania Wirtualnej Pisanki – czyli, wykonania pisanki z tego co masz w domu, „zero waste” i wklejenia jej zdjęcia w wydarzeni na fb. Tyle wirtualnie, a jak zakończy się czas epidemii – przygotujemy wernisaż i wystawę pisanek w Galerii POCZEKALNIA w Stacji Orunia i wtedy przyznamy nagrody publiczności.    
https://www.facebook.com/events/672447573521599/?active_tab=about

Teatr GAK
Poeci dla dzieci -Teatr GAK -  wiersze i wierszyki w czasie kwarantanny    Klasyczne, znane i lubiane wiersze dla dzieci w interpretacji kierownika Teatru GAK - Laury Haras    Poniedziałki i czwartki
https://www.facebook.com/TeatrFetaGAK/

Winda GAK
Jaka to melodia, konkurs z nagrodami
https://www.facebook.com/WindaGAK/
Mój pierwszy raz z kulturą     Znani ludzie mówią kiedy po raz pierwszy zetknęli się z kulturą     27. 03.2020r. (pierwsza emisja)    Facebook    https://www.facebook.com/WindaGAK/
Konkurs na limeryk     Wiemy, że koronawirusem nie ma żartów, ale można pożartować z koronawirusa. Wszem i wobec wiadomo, że limeryk sprawdza się skuteczny jako antydepresant, to zapewne też sprawdzi w tej trudnej, pandemicznej sytuacji. Nasze annały limerykowe odnotowują, że ta forma poezji szczególnie przychodzi w sukurs w chwilach trudnych, niech i tak będzie i tym razem. Zatem ogłaszamy, pierwszy raz w historii, drugi w roku konkurs na Limeryk Antydepresyjny, o tematyce pandemiczno-epiemicznej, pod szczegónymi auspicjami Sanepidu.
https://www.facebook.com/WindaGAK/
Warsztaty Kreatywne czyli sposób na na nudę     warsztatay prowadzone on-line - decupage, las w słoiku, ozdoby na ściane, dekoracje wielkanocne
https://www.facebook.com/WindaGAK/

Wyspa Skarbów GAK
CuDOWNie jest być soba ! Prezentacja zdjęć online z bieżącej wystawy Wiolki Grabowskiej, która znajduje się w galerii Wyspy Skarbów.
https://www.facebook.com/wyspa.gak/photos/a.249155745119924/2840013349367471/?type=3&theater
Warsztaty wiosenne D.I.Y. - bez jaj    Warsztaty instruktarzowe. W krótkim filmie D.I.Y. pokażemy jak przygotować wesołe marchewki, eleganckie kwiaty w słoiczkach, czy kolorowe bazie, bez konieczności wychodzenia z domu.
www.facebook.com/wyspa.gak
"Mętna historia wód, czyli o tym jak rzeka i morze już nie może..." , Wykład online z zakresu edukacji ekologicznej i obywatelskiej, dotyczącego dobrych praktyk akcji sprzątania świata odnoszących się do sprzątania okolic brzegów, jak i samych rzek.
www.facebook.com/wyspa.gak
Latawcowa kompozycja domowa - Konkurs organizowany jest z myślą o rodzinach, które w związku z akcją „Zostań w domu”  wspólnie z dziećmi chcą łączyć zabawę ze sztuką manualną.  Inspiracje do stworzenia „Latawcowej kompozycji domowej” zostaną udostępnione w wydarzeniu na profilu www.facebook.com/wyspa.gak