Logo GAK

placówki

Chciwy kadi — baśń tadżycka GAK

teatr
warsztat

Chciwy kadi — baśń tadżycka

 1. data

  21.01.22
  piątek

 2. godzina

  17:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Stryjewskiego 25

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne

Zapraszamy na kolejną odsłonę teatru opowieści kamishibai i warsztatów z baśnią w wykonaniu Agaty Półtorak.
Chciwość to brzydka cecha. Aby ją zwalczyć potrzeba czasem prawdziwej magii. Zapraszamy na pełną czarodziejskiego nastroju baśń z Tadżykistanu pt. „Chciwy kadi”.

Warsztaty z baśnią Agaty Półtorak to spotkanie składające się z dwóch części: pierwsza z nich polega na spektaklu w konwencji japońskiego teatru ilustracji. Druga część to warsztaty rękodzielnicze, w czasie których uczestnicy samodzielnie sporządzają dzieła inspirowane treścią baśni. Tym razem będą to pięknie zdobione kuferki na skarby.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.


Agata Półtorak – z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego. Od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, podręczników i materiałów edukacyjnych. W dorobku ma również książki autorskie. Współpracuje z wydawnictwami: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Prowadzi zajęcia plastyczne dla przedszkolaków, a w wolnych chwilach tworzy drobne rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. W ramach współpracy z bibliotekami prowadzi warsztaty literacko – plastyczne