Logo GAK

placówki

ONLINE: Bohaterowie drugiego planu himalajskich wypraw GAK

spotkanie

ONLINE: Bohaterowie drugiego planu himalajskich wypraw

 1. data

  11.02.21
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  FB GAK Projektornia

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online „Bohaterowie drugiego planu himalajskich wypraw”, 11 lutego 2021r., (czwartek), godz. 18:00. O swojej wyprawie opowie Magda Jończyk.

 

 

 

 

/O podróży/

K2 – druga co do wysokości góra na świecie została zdobyta zimą przez nikomu wcześniej nieznanych Nepalczyków. Kim są ludzie, którzy jako pierwsi zimą stanęli na szczycie K2?  Jak wygląda ich codzienne życie, ich dom? Dlaczego przede wszystkim Szerpowie byli angażowani do wysokogórskich ekspedycji? Czy wszyscy się wspinają? Jak wyglądały początki eksploracji Himalajów? Na te pytania odpowie Magdalena Jończyk.

 

/O podróżniczce/

Magda Jończyk – podróżniczka, fotografka, przewodniczka i organizatorka trekkingów w Himalajach i w Karakorum. Gdańszczanka, która od 10 lat wędruje w Himalajach i w sumie spędziła tam blisko 4 lata. Jest związana ze społecznością Szerpów, ludzi zamieszkujących okolice Mt. Everestu, autorka wystawy zdjęć zatytułowanej: Himalaje Szerpów – życie bez retuszu prezentowanej w Projektorni GAK

 

Więcej informacji na: www.magdajonczyk.com
Spotkanie będzie można obejrzeć w na fanpag’u GAK Projektorni