Logo GAK

placówki

BODYFULNESS, czyli taniec dopełnień GAK

taniec
teatr

BODYFULNESS, czyli taniec dopełnień

 1. data

  31.01.22
  poniedziałek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież

Plama Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spektakl „BODYFULNESS” trójmiejskich artystek Agaty Gregorkiewicz i Aleksandry Koniecznej.
Będzie to pomorska premiera spektaklu, który powstał w październiku 2021 w ramach rezydencji w Krakowskim Centrum Choreograficznym.
Za główny temat spektakl „BODYFULNESS” bierze sobie aspekt stron ciała oraz możliwości wzajemnego się ich dopełniania, ingerowania, przemienienia.
Co stanowi „całość”?
Bardzo często myśląc o ciele skupiamy się na jego frontalnej płaszczyźnie. Wydaje się, że w znacznej mierze to poprzez przód naszego ciała poznajemy rzeczywistość. Tymczasem tył ciała jest często pomijany, mniej ważny, a nawet zapomniany.
Co gdyby tył ciała mógł spotkać się z jego przodem? Jakie wynikną z tego historie?
Trójwymiarowość ciała staje się inspiracją do poszukiwań stanów i obrazów, które stworzą w efekcie taniec „dopełnień”.

Bilety: 20zł dostępne na stronie Bilety24.pl
oraz w dniu wydarzenia w kasie Plamy GAK (25 zł)

Ilość miejsc ograniczona (7 osób + osoby w pełni zaszczepione).
Pula biletów w przedsprzedaży dostępna tylko dla osób zaszczepionych.

Osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid dokumentujący zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualny negatywny wynik testu na obecność wirusa (lub inny dokument potwierdzających powyżej określone stany) prosimy o zabranie ich ze sobą na wydarzenie. Okazanie powyższych dokumentów jest dobrowolne jednak do sali możemy wpuścić ograniczoną ilość (1 osoba na 15m2) osób niezaszczepionych.

Regulamin wydarzenia

 • ___pokaż cały opis

  O twórczyniach spektaklu:
  Aleksandra Konieczna
  Od 18 lat aktywna tancerka i pasjonatka szeroko pojętej pracy z ciałem w ruchu, zarówno w wymiarze artystycznym jak i terapeutycznym. Intensywną edukację taneczną rozpoczęła w roku 2002, uczęszczając na liczne warsztaty w kraju i za granicą. W roku 2009 wyjechała do Francji, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności ruchowe. Pobyt w Paryżu w latach 2009-2013 zaowocował współpracą z francuskimi choreografami i udziałem w licznych projektach artystycznych. Po powrocie do kraju podjęła własną działalność twórczą. Uczestniczka Kursu Choreografii Eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Jedne z najbardziej intensywnych dotychczasowych szkoleń to: stypendium warsztatowe ESTUDIOS VICTOR CORDON (Lisbona), „GAGA INTENSIVE” (Barcelona), „FIZYCZNY Z GAGA CAMP” (Kraków), „SUMMER INTESIVE” (Portugalia), „INPROVISATION ON STAGE by David Zambrano” (Bruksela). Współtwórczyni projektów artystycznych min: „W sieci”, „Konstelacje”, „Botanic body”. Równolegle z własną aktywnością twórczą dzieli się swoim doświadczeniem i praktyką z innymi będąc instruktorem różnych form tanecznych, improwizacji i świadomej pracy z ciałem. Aktualnie największą uwagę poświęca technikom improwizacji ruchowej. Zgłębia narzędzia służące swobodnej kreacji form i treści ruchowych w dowolnej przestrzeni w bieżącym momencie.

  Agata Gregorkiewicz
  Trójmiejska tancerka, nauczycielka tańca współczesnego i improwizacji, praktyk terapeutycznego wymiaru tańca. Absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk performatywnych oraz zapisu ruchu w paryskim konserwatorium ( CNSMDP). Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce i za granicą m.in. „Passing Through Only” oraz „60 days improvisation” Davida Zambrano. Tancerka i współautorka spektakli i performanców: „SerdUCHA”, „Ciało Botaniczne”, „Konstelacje”, „W sieci”, „RESISTANCE”, „Obłoki jasne nad Tobą” i inne. Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy PSCh w Poznaniu. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej CHOREOGRAFII W CENTRUM w warszawskim Centrum w Ruchu. Laureatka Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska (w latach 2017, 2018, 2020), Stypendium twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego (2019), Stypendium Ministra Kultury MKDNiS ( 2021) oraz europejskiego programu E-PORTUNUS (2019). Autorka inicjatywy Rusz Duszę – w ramach której tworzy autorskie projekty artystyczne i społeczne.