Logo GAK

placówki

Biały Teatr “Kolebka do wynajęcia” GAK

teatr

Biały Teatr “Kolebka do wynajęcia”

 1. data

  02.04.22
  sobota

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  25 zł

 4. adres

  Plama GAK, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Teatr w Blokowisku zaprasza na:

Spektakl “Kolebka do wynajęcia!” w wykonaniu Białego Teatru na podstawie powieści Margaret Atwood “Opowieść podręcznej”.
Reżyseria: Janina Tomaszewska
Występują: Marta Andrzejczyk, Izabela Mańkowska-Salik, Agnieszka Reimus Knezević

„Opowieść podręcznej” Margaret Atwood stała się pretekstem do stworzenia nowego spektaklu. „Orwellowskie piekło kobiet. Witamy w alternatywnej rzeczywistości rodem z najgorszego koszmaru, jaki może przyśnić się kobiecie. Oto inna wersja historii świata, w której reżim i ortodoksja są jedynym prawem, prawem stanowionym przez mężczyzn i dla mężczyzn, gdzie kobieta została sprowadzona do roli niemej reproduktorki. Oby tylko ten świat mógł okazać się ponurym snem…”

Margaret Eleanor “Peggy” Atwood (ur. 18 listopada 1939) – kanadyjska pisarka, poetka i krytyczka literacka, aktywistka społeczna i ekologiczna. Zdobywczyni Nagrody Bookera za rok 2000, laureatka Nagrody Księcia Asturii za rok 2008, wymieniana wśród najpoważniejszych kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.

 

Bilety: 25 zł – do kupienia na bilety24.pl
oraz przed wydarzeniem w kasie Plama GAK

***

Biały Teatr powstał w lutym 2003 r. z inicjatywy Marty Andrzejczyk, Izabeli Klimowicz, Izabeli Mańkowskiej, Agnieszki Reimus i Michała Nowakowskiego. Spotkali się w Olsztyńskim Teatrze Rapsodycznym, gdzie poznali postać Mieczysława Kotlarczyka i historię jego teatru słowa. Przez dwa lata pod okiem p. Krystyny Spikert zdobywali wiedzę w zakresie techniki i wyrazistości mowy oraz interpretacji tekstu.
W ten sposób słowo stało się dla nas źródłem inspiracji twórczej i motywem do stworzenia własnej wizji i własnego stylu. Choć ich spektakle wzbogacone są ruchem scenicznym, muzyką, elementami choreografii, nadal najważniejsze w ich pracy jest słowo, a inne środki wyrazu artystycznego są minimalizowane właśnie na rzecz słowa, któremu wszystko w teatrze rapsodycznym powinno być podporządkowane. W myśl idei Mieczysława Kotlarczyka do repertuaru wybierają teksty pierwotnie nie przeznaczone na scenę, wymagające adaptacji.

___________

 

❗Obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną w czasie całego pobytu w Plamie.
❗Dezynfekcja rąk – przy wejściu do sali dostępny jest dystrybutor z płynem do dezynfekcji.

Galeria: