Logo GAK

placówki

Aromaty miłości cz.2 GAK

online
spotkanie

Aromaty miłości cz.2

 1. data

  08.03.21
  poniedziałek

 2. godzina

  11:00

 3. wstęp

  Bezpłatny

 4. adres

  Online

 5. dla kogo?

  Dorośli

Miłość jest największą słodyczą i największą goryczą na ziemi. Potężną siłą, która potrafi budować, ale i hamować – szczególnie te, które zostały dla i przez miłość stworzone – kobiety.
Gdzie w tej relacji jest miejsce dla nich samych? Jak zachować autonomię, egzekwować własne prawa i gdzie postawić granice? Jak długa i kręta jest droga do odkrycia własnej kobiecości, a w końcu – pokochania siebie?

Druga odsłona „Aromatów miłości” to przestrzeń rozmowy kobiet o kobiecej tożsamości oraz miłości. Uczestniczkami dyskusji będą niezwykle ciekawe osoby, całkowicie świadome powyższych problemów jak i sytuacji, w której znajdują się współczesne kobiety. Autorki, artystki, przewodniczki. Inspirujące osobowości, które czasem działają na przeciwstawnych biegunach, czasem też ich inicjatywy łączy ta sama idea. Natomiast zawsze wspólnym mianownikiem ich pracy jest troska o dobro, piękno i niezbywalne prawa kobiet.

Spotkanie odbędzie się na stronie Facebook Wyspy Skarbów GAK

 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3,
80-680 Gdańsk Wyspa Sobieszewska,
tel. 58 323 91 15,
e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl

 • ___pokaż cały opis

  W spotkaniu udział wezmą:

  • Agata Typiak – Maciągowska – graficzka, rysowniczka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (Filozofia). Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu, różnorodnością efektów, bogactwem możliwości – „bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią”.
  • Małgorzata Halber – pisarka, rysowniczka, feministka. Skończyła filozofię na Uniwersytecie w 2015 roku zadebiutowała głośną powieścią. Najgorszy człowiek na świecie. Publikowała na łamach Gazety Wyborczej, Machiny, Dwutygodnika i Codziennika Feministycznego. Autorka lifestyle’owego komiksu internetowego Bohater. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się obiektami porzuconymi: pustostanami, śmieciami, nieużytkami. Mieszka na warszawskiej Ochocie z narzeczonym i czterema kotami.
  • Joanna Grabowiecka – reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego (certyfikat Meritum, 2016). Pomysłodawczyni i inicjatorka projektu „Siła i piękno Kobiety”, cyklu spotkań z ludźmi sztuki, kultury i biznesu oraz autorskich warsztatów skierowanych do kobiet pn. Sztuka Dzikości.
  • Moderatorka – Aleksandra Kozłowska – dziennikarka, reporterka, przez kilkanaście lat związana z Gazetą Wyborczą. Obecnie freelancerka, współpracuje m.in. z Przekrojem i Polityką. Stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Woj. Pomorskiego. Zachwycona Północą – w tym roku ukaże się książka „Nowi wikingowie. Polacy na Islandii, którą napisała wspólnie z Mirellą Wąsiewicz.

  Więcej:

  Strona Agaty Typiak
  Opis Joanny Grabowieckiej na stronie Teatru Polskiego w Bielsku Białej
  Sztuka Dzikości na Facebooku

  Patronat medialny:

  gdansk.pl, trojmiasto.pl, Radio Eska