Logo GAK

placówki

WYDARZENIE ODWOŁANE / Akademia Kulturalnego Człowieka – subiektywne lekcje teatralne #nierozumiemteatru GAK

spotkanie
teatr

WYDARZENIE ODWOŁANE / Akademia Kulturalnego Człowieka – subiektywne lekcje teatralne #nierozumiemteatru

 1. data

  31.01.22
  poniedziałek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Dworska 29a, 80-506 Brzeźno

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Lubisz chodzić do teatru, ale czasami to, co dzieje się na scenie wprawia Cię w zakłopotanie?
A może nie lubisz teatru i omijasz go szerokim łukiem „bo to rozrywka nie dla Ciebie”.
Zapraszamy na zajęcia pod hasłem: #nierozumiemteatru, które sprawią, że będziesz z teatru czerpać więcej przyjemności.
Możemy nawet śmiało stwierdzić, że po naszym spotkaniu polubisz teatr!
Bo jak często zdarza Ci się, że oglądasz sztukę teatralną i tak oglądasz… oglądasz… i stwierdzasz, że nie rozumiesz, o co chodzi i w efekcie odbiegasz gdzieś myślami, wracasz myślami na scenę i znowu nic nie rozumiesz. W rezultacie wizyta w teatrze staje się męką, a nie przyjemnie spędzonym wieczorem.

Tu aktor robi jakieś dziwne, niezrozumiałe rzeczy, tu wygłasza monolog w dziwny sposób, na dodatek posługując się niezrozumiałym językiem, albo co gorsza ktoś zwraca się bezpośrednio do Ciebie, krzyczy, patrzy Ci w oczy, przekracza Twoją strefę komfortu i zadaje Ci pytanie, wymaga Twojej interakcji… jednym słowem – masakra.
Może przez to siadasz w ostatnim rządzie?

A może lubisz teatr i chciałbyś pogłębić swoją wiedzę.
Subiektywne lekcje teatralne #nierozumiemteatru są najlepszą odpowiedzią na nurtujące Cię pytania. Za pomocą monologu zaprezentowanego przez Wojtka Stachurę (aktor Teatru Miniatura) będziemy rozkładać na czynniki pierwsze teatr. Pomoże nam w tym formuła standupowa, dzięki której będziecie mogli podać nam jakąś sugestię lub skomentować i zadać pytanie.
Komentarze będą nam służyć do rozmowy oraz dadzą możliwość zadania pytań artyście i prowadzącemu bez krępacji. My postaramy się udzielić Wam odpowiedzi na nurtujące Was meandry zagadnień teatralnych.

Wojciech Stachura – aktor-lalkarz, absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelewerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, na co dzień aktor Teatru Miniatura w Gdańsku. Ma na swoim koncie wiele wyróżnianych przez krytyków i widzów ról. W 2020 otrzymał Nagrodę Prezydent Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. W 2021 otrzymał Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za rolę w spektaklu BETON oraz nominację do Pomorskich Sztormów.

Mateusz Brodowski – reżyser, aktor-lalkarz, manadżer kultury, Absolwent L’art Studio i PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Doświadczenie teatralne i muzyczne zdobywał na scenach m.in. w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś, Teatrze Powszechnym w Radomiu, czy w Warszawskiej Operze Kameralnej, Zdrojowym Teatrze Animacji Reżyser i pomysłodawca spektakli teatru dokumentalnego: KORPO_racje i Męskie perspektywy miłościAlternatywne życie, czyli traktat o snach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizował program #nierozumiemteatru, czyli subiektywne lekcje teatralne.

Nie masz z kim zostawić pociech na czas zajęć? Podczas trwania #nierozumiemteatru odbędą się warsztaty edukacyjne z bajkoterapii prowadzone przez Sandrę Grobelską w ramach świetlicy Akademii Kulturalnego Człowieka.

Wstęp wolny
Wiek: 15+

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy. Osoby zaszczepione prosimy o ściągnięcie certyfikatów COVID. Przy aktualnych obostrzeniach możemy wpuścić jedynie 1 os. na 15m2 + osoby zaszczepione.
Prosimy także o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek na terenie placówki Projektornia GAK.

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl