Logo GAK

placówki

21xGdańsk – Wystawa na płocie GAK

wystawa

21xGdańsk – Wystawa na płocie

 1. data

  21.01.21
  czwartek

 2. godzina

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gdańsk Wrzeszcz ul. Klonowicza, (płot przy Winda GAK)

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

jak dojechać?

21xGdańsk – Wystawa na płocie

Wrzeszcz Dolny, ul. Klonowicza (przy Winda GAK)

Rok 2021 rozpoczynamy 21 stycznia wystawą 21xGdańsk!

Zapraszamy na wyjątkową wystawę poświęconą Gdańskowi. W dobie pandemii prezentacje prac są praktycznie niemożliwe, dlatego zdecydowaliśmy się na publikację wystawy zewnętrznej w formie reprodukcji.

Do udziału zaprosiliśmy trzy gdańskie malarki Magdę Benedę, Maję Majewska-Keane oraz Barbarę Wypustek. Każda z artystek przygotowała 7 swoich wybranych prac, które zaprezentujemy dla Państwa na płocie przed Windą GAK we Wrzeszczu.

Wystawa będzie dostępna do 28 lutego 2021

 • ___pokaż cały opis

  Artystki o sobie:

  Magda Beneda

  Jestem absolwentką państwowej wyższej szkoły sztuk plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku. Dyplom obroniłam na wydziale malarstwa i grafiki, w pracowni projektowania graficznego prof. Jerzego Krechowicza. Wystawiałam swoje obrazy zarówno w Polsce jak i za granicą. Od ponad 25 lat zajmuję się także grafiką ale moją największą pasją jest malarstwo.

  W 2013 roku otworzyłam autorską galerię atelier Magda Beneda w gdańsku, nad Motławą. To tam, przez dwa kolejne lata spędzałam większość mojego czasu tworząc kolejne obrazy.

  To tam właśnie powstał pomysł przenoszenia twórczości malarskiej na porcelanę (filiżanki, talerze, kubeczki itd.), a następnie także m.in. Na sukienki, szale, apaszki, pościel, obrusy, a nawet poduszki czy opakowania gdańskich czekolad.

  W 2016 roku rozpoczęłam kolejny etap mojej drogi, A mianowicie przeniosłam swoje atelier w inne miejsce – na magiczną ulicę Ogarną 101 w Gdańsku. Obecnie prowadzę wspólną galerie sztuk różnych Kosycarz&Beneda.

  www.magdabeneda.pl

   

  Maja Majewska-Keane

  Urodziłam się w gdańsku, gdzie skończyłam słynną Topolówkę, (III LO) a następnie państwową wyższa szkoła sztuk plastycznych w gdańsku, dyplom u prof. Kiejstuta Bereźnickiego.

  Maluję całe moje życie, byłam też nauczycielką plastyki w gdańskich szkołach oraz uczyłam 10 lat w liceum plastycznym w Orłowie. W latach 90tych miałam studio portretowe “Maja” na Długim Targu.

  W przeszłości zrealizowałam wiele wystaw w mym mieście.  Zrealizowałam projekty Polsko-irlandzkie z telekonferencją video dwóch moich wystaw jednocześnie w  Cork i Gdańsku. Bardzo lubię malować i tworzyć w plenerze…

  majaportret@wp.pl

   

  Barbara Wypustek

  Urodziłam się w Olecku województwie Warmińsko-Mazurskim. Z wykształcenia jestem pielęgniarką
  i ukończyłam liceum medyczne. Nigdy nie uczyłam się technik malarskich. Maluje od dawna.

  W ciągu ostatnich 6 lat odbyły się 34 wystawy na terenie trójmiasta z moim udziałem. Między innymi w Perle Bałtyku, Żuraw m3, w bibliotekach miejskich w Gdańsku czy Kofeina w  Gdyni.

  Moimi ulubionymi motywami są portowe dźwigi i marynistyka. Preferowane przeze mnie techniki to akryl i szpachla. Często do swoich obrazów używam mieszaniny farb z piaskiem, kawą lub winem…

  Pracownia Artystyczna Baśnia
  http://obrazownia.gallery/

Galeria:

Mapa dojazdu:

Winda

21xGdańsk – Wystawa na płocie

wystawa