Logo GAK

placówki

Warsztaty z odpoczywania – praca nad oddechem z Ewą Baniecką GAK

warsztat

Warsztaty z odpoczywania – praca nad oddechem z Ewą Baniecką

 1. data

  03.09.22
  sobota

 2. godzina

  15:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież

Projektornia GAK zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów z odpoczywania! Tym razem skupimy się na pracy z oddechem. Warsztat poprowadzi Ewa Baniecka.

Oddech to życie, jest to sprawa oczywista – bez niego da się przetrwać zaledwie chwilę. „Im dłuższy oddech, tym dłuższe życie” – mówi Jogi Bhajan, jeden z najsłynniejszych współczesnych mistrzów jogi.

Możemy oddychać zwyczajnym oddechem, nie kontrolując procesu wdychania i wydychania – i tak zwykle oddychamy. Ale możemy również oddychać świadomie. Jeśli nakierujemy uwagę na oddychanie i zaczniemy je obserwować, to przekonamy się, w jaki sposób to robimy: jakie mamy nawyki, czy nasz oddech jest szybki, czy wolny, płytki, czy też głęboki. Gdyby okazało się, że oddychamy szybko i płytko, najprawdopodobniej żyjemy w stresie. Są sposoby na to, by poprzez świadomy oddech łatwo pozbyć się stresu, uspokoić i głęboko zrelaksować. Są także sposoby na to, by poprzez oddech dodać sobie energii, dotlenić się i pobudzić – nie trzeba wówczas pić w tym celu mocnej kawy. Będzie to miało zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak świadomie oddychać, poznać różnorodne formy treningu oddechowego, a co za tym idzie – zdrowo żyć, zapraszamy Cię na warsztat z Ewą Baniecką. Spotykamy się w sobotę 3 września o godzinie 15.00.
Do zobaczenia!

O instruktorce

Z wykształcenia, zawodu i powołania zarówno wykładowczyni akademicka (dr nauk humanistycznych, przez ostatnie pięć lat uczyła studentów i studentki kulturoznawstwa UG), jak i instruktorka rekreacji (kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga w TKKF w Toruniu ukończyła pod kierunkiem profesora Janusza Szopy; kurs nauczycielski jogi kundalini drugiego stopnia ‒ pod kierunkiem mistrza z Włoch Sadhany Singha; uczestniczyła w warsztatach: jogi kundalini, jogi nidra, jogi interpersonalnej, psychologii jogi). Od lat jest joginką z zamiłowania, stosuje różnorodne techniki jogiczne, oddechowe i relaksacyjne.
Uzyskała certyfikat ze szkoleń „aktywny senior” oraz „zdrowy kręgosłup” w Pomorskiej Szkole Fitness 4Fit.
Jest również dyplomowaną masażystką metodą Jivaka Body&Mind (posiada certyfikat ósmego stopnia, a swoje umiejętności wzbogaciła u pochodzącego z Japonii mistrza masażu tajskiego Takashiego Yoshizawy). I wreszcie buddystką zen z wieloletnią praktyką w zakresie różnorodnych technik medytacyjnych (m.in. trening mindfulness). To właśnie medytacja zen – wraz z praktykowaną na co dzień jogą ‒ pozwala jej osiągać stan wewnętrznej równowagi i harmonii, czym chętnie dzieli się z innymi.
„Po godzinach” jest pisarką, w 2018 roku opublikowała powieść społeczno-obyczajową „Off-off” pod pseudonimem literackim Ewa Skunart. (Obecnie trwa praca nad nagraniem wersji audiobook).

 

Wstęp wolny

Wiek: 16+
Zapisy:
sara.warzynska@gak.gda.pl
58 343 46 91

Regulamin