Wystawa

ZWIDY // Wojciech Woźniak//wernisaż wystawy

Jesteś tutaj

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż prac Wojciecha Woźniaka 28 lutego (środa), godz. 18:00 w Projektornia GAK. Wstęp wolny!

ZWIDY- to sytuacje, zdarzenia które zostały bądź wydawało się, że zostały zaobserwowane (zwidziane) w szeroko pojętym pejzażu.
Efektem tych obserwacji jest otwarty cykl prac, które wykorzystują ten mechanizm do subiektywnej wypowiedzi, komentarza- często z zakresu zachowań społecznych, polityki czy historii.

Zwidy to sytuacje zaistniałe, częściowo zaistniałe ale i urojone; do powstania których przyczynia się bodziec, pochodzący zawsze z fizycznej rzeczywistości. Jest to cykl otwarty nigdy nieskończony, dający szeroką i głęboką bazę tematów, których twórca może dotykać. Tym samym, umożliwia artyście kreowanie indywidualnego stylu w myśleniu i wypowiedzi- uwalniając od smutnej konieczności malowania kolejnego podobnego obrazu do uprzednio namalowanego, a już uznanego w środowisku.

Za poszerzanie i rozbudowę cyklu odpowiadają zawsze:
obserwacja, refleksja, komentarz w akompaniamencie indywidualnego gestu autora (gestu niczym pismo odręczne). Te czynniki determinują powstawanie kolejnych prac- dlatego też odbiorca zaobserwuje tytuły takie jak; „ Wiatr ze wschodu”, , „Czarne żagle”, „Ucieczka na zachód” czy „Cienka linia zmierzchu”.

Zapraszam:
Wojciech Woźniak

Wojciech Woźniak ur. 1987 w Gdyni, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i wielkoformatowym malarstwem ściennym. Związany z Gdańska Szkołą Muralu przez pierwsze 4 lata jej działalności - obecnie twórca niezależny.
Autor i współrealizator kilkunastu najbardziej charakterystycznych murali w Gdańsku (ul. Bajana, Pilotów, Dywizjonu 303,Wydział Biologii UG, Al.Żołnierzy Wyklętych, Wajdeloty, Ściana przy PKS Gdańsk), a także wielu realizacji zarówno prywatnych i komercyjnych- w Polsce i za granicą (m.in. Mołdawia, Rumunia, Rosja, Szwecja, Niemcy).

Twórczość swoją opiera na pejzażu, w którym szuka konkretnego zdarzenia czy sytuacji, która umożliwia metaforyczne odniesienie się do określonych zachowań ludzkich, sytuacji społecznych czy historycznych- stąd w pracach przewijają się tytuły takie jak np. „Wiatr ze wschodu”, „Ostatnie mgnienie”, „Oberwanie chmury" czy „Czarne żagle”.

Kiedy? 28 lutego (środa), godz. 18:00
Gdzie? Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk - Brzeźno
Wstęp wolny!

Wystawa prac będzie dostępna przez cały marzec, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-20:00 w Projektornia GAK

Nie
28.02.18
środa
18:00
Projektornia
Wystawa
Nie