Spotkanie

Wspomnienia ukryte na fotografii

Jesteś tutaj

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach projektu „Historie po Oruńsku”. We wtorek 25 marca 2014 o godz. 18.00 w Domu Sąsiedzkim – Gościnna Przystań odbędzie się spotkanie z Maciejem Kosycarzem, który zaprezentuje stare zdjęcia Oruni, znajdujące się w jego zbiorach.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach projektu „Historie po Oruńsku”.

We wtorek 25 marca 2014 o godz. 18.00 w Domu Sąsiedzkim – Gościnna Przystań odbędzie się spotkanie z Maciejem Kosycarzem, który zaprezentuje stare zdjęcia Oruni, znajdujące się w jego zbiorach.

Stare fotografie kryją w sobie pewną magię. Pokazują świat, którego już nie ma. Wspólnie zastanowimy się nad historią Oruni ukrytą na zdjęciach sprzed lat. Jakie opowieści się na nich kryją? Jakie ślady historii są nadal widoczne w dzielnicy, a co bezpowrotnie przeminęło.

Zapraszamy do przyniesienia na spotkanie zdjęć Oruni, które posiadają Państwo we własnych albumach rodzinnych. Chcielibyśmy aby spotkanie stało się pretekstem do wspomnień i rozmowy na temat dzielnicy.

Miejsce: Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań ul. Gościnna 14

Kiedy: Wtorek 25 marca 2014 godz. 18.00

Wstęp wolny

 

O projekcie „Historie po Oruńsku”

Projekt kulturalno-społeczny skierowany jest do wszystkich mieszkańców i pasjonatów dzielnicy Orunia. Trwać będzie od marca do grudnia 2014. Polegać będzie na zbieraniu historii ludzi i dzielnicy.  Zebrane opowieści posłużą za inspirację do stworzenia scenariusza spektaklu teatralnego. Punktem kulminacyjnym całego projektu będzie premierowy pokaz spektaklu, którego współautorami i współtwórcami będą mieszkańcy Oruni.

Spektakl będzie wystawiony w przestrzeni publicznej dzielnicy.

W ramach projektu zapraszamy na comiesięczne, bezpłatne spotkania z ekspertami z wybranych dziedzin (np. fotografii, architektury, botaniki, historii), którzy opowiedzą o wyjątkowych architektonicznych walorach dzielnicy, nietuzinkowych okazach botanicznych, czy o wybitnych postaciach historycznych, które w dawnych czasach gościły na Oruni. W miesiącach letnich odbywać się będą tematyczne spacery po dzielnicy.

Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty dziennikarskie dla młodzieży i dorosłych zainteresowanych samodzielnym zbieraniem opowieści najstarszych mieszkańców Oruni.  Podczas warsztatów uczestnicy nabędą umiejętności przeprowadzania wywiadów i zbierania historii. Opisane przez nich historie mieszkańców dzielnicy posłużą, jako inspiracja do stworzenia profesjonalnego scenariusza spektaklu teatralnego.

Wszystkich chętnych mieszkańców zapraszamy do udziału w grupie teatralnej, która weźmie udział w warsztatach teatralnych i spektaklu finałowym. Aby zostać jej członkiem wystarczą dobre chęci i zapał do pracy. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia aktorskiego. Zapraszamy chętnych w każdym wieku.

W trakcie trwania projektu odbywać się będą również warsztaty muzyczne dla dzieci i warsztaty video dla młodzieży. Uczestnicy tych warsztatów nabędą umiejętności, które pozwolą im wziąć czynny udział w spektaklu finałowym.

Więcej informacji:www.mojaorunia.pl, www.gak.gda.pl, www.facebook.com/historiepoorunsku

Udział we wszystkich wydarzeniach odbywających się w ramach projektu jest bezpłatny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Partnerzy: Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań, Rada Osiedla Orunia –Św. Wojciech – Lipce

Patronat Medialny: Moja Orunia, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

Źródło grafiki: http://fotopolska.eu/494885,foto.html

Kontakt i informacje:
Dworek Artura GAK
Aleksandra Abakanowicz, Anna Kaźmierczak tel. 58 306 66 76 w.37, dworekartura@gak.gda.pl

Teatr GAK
Jarosław Rebeliński tel. 693 721 003

Nie
25.03.14
wtorek
18:00
Stacja Orunia
Spotkanie
Nie
https://www.facebook.com/historiepoorunsku