Warsztaty

Wietrzne Totemy

Jesteś tutaj

WWW BANNER - totemy

Zajęcia łączące naturalne dla dzieci myślenie magiczne i powszechne w animistycznych kulturach poczucie, że w szczególne wytwory natury w najbliższym otoczeniu takie jak drzewa, rzeki, duże kamienie, czy wręcz wysypy mają swoich duchowych opiekunów. Jako że są niewidzialne i nieuchwytne, komunikowano się z nimi poprzez także niematerialny dźwięk czy podmuch wiatru który zanosił prośby i podziękowania zawieszone na drzewach. Połączymy wiedzę o dawnych i odległych kulturach z zabawą dźwiękową i budową instalacji poruszanej wiatrem.

Dwugodzinne warsztaty będą składać się z:
    • wprowadzenia o charakterze antropologicznym – kim były duchy opiekuńcze w kulturach animistycznych, jak się z nimi komunikowano poprzez pośrednictwo materii lotnej jak dźwięk, głos czy dym które rozchodzą się w niewidzialnym powietrzu
    • obejścia korowodem ogrodu Wyspy Skarbów: grzechocząc, pomrukując i tupiąc spróbujemy przywołać dobrego opiekuna Wyspy
    • budowania w parach „wietrznych totemów” które złożą się na wspólną instalację dźwiękowo-plastyczną.  Instalacja będzie odwoływać się do indiańskich łapaczy snów.
    •  Na kolorowych wstążkach zwiesimy z drzew przedmioty które na wietrze będą wydawały dźwięki i wysyłały nasze prośby do patronów wyspy.

Prowadzenie: Hubert Wińczyk - muzyk, performer

11 maja 2018 (piątek), godz. 10:00 - 14:00

Wietrzne totemy - warsztaty stowarzyszenia Sztuka Cię Szuka

wstęp wolny

Działanie w ramach projektu „Ucho w wodzie. Wyspa –Gra” dofinansowanego przez Miasto Gdańsk.

scs

Nie
11.05.18
piątek
10:00
Wyspa Skarbów
Warsztaty
Nie