Familijne

Widowisko plenerowe: Urodziny Heweliusza

Jesteś tutaj

Miasto Gdańsk i „Plama” Gdański Archipelag Kultury zapraszają na wydarzenie plenerowe „Urodziny Heweliusza”, które odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia o godz. 17.00, w obrębie zieleńca przy pomniku Jana Heweliusza (naprzeciwko Nadbałtyckiego Centrum Kultury).
 
„Urodziny Heweliusza” to plenerowa akcja teatralna upamiętniająca dokonania wielkiego astronoma, gdańszczanina. Artyści, naukowcy, gdańszczanie w dniu jego urodzin oddają Heweliuszowi hołd i wspominają jego dokonania.
 
Jan Heweliusza w dniu swoich urodzin będzie przyjmował znamienitych gości - parę królewską: Jana III Sobieskiego i Marysieńkę. Będzie radośnie, biesiadnie - wszak to karnawał! Gorąca herbata i ciasteczka w kształcie gwiazdek będą czekały na wszystkich gości. Spektakl wrocławskiego Teatru Formy: "Miłość, szmaragd i narzeczona Heweliusza - Impresja pantomimiczna w kilku obrazach" to specjalny prezent dla Heweliusza.
 
Przyjdź świętować z nami urodziny wielkiego gdańszczanina!
 
Ostatnia część wydarzenia nawiąże do Święta Gdańskiej Nauki - wiwaty i salwy na cześć gdańskich uczonych. Carillon z wieży kościoła Św. Katarzyny przypomni, że dzień ten również jest dniem śmieci astronoma.
Nie
28.01.2018 (niedziela), godz. 17.00

Zieleniec k/pomnika Heweliusza

Wstęp wolny

 


Organizator: Miasto Gdańsk, „Plama” Gdański Archipelag Kultury 

28.01.18
niedziela
17:00
Plama
Familijne
Nie
Miasto Gdańsk
www.facebook.com/events/395628044223675