Wystawa

Wernisaż II Wystawa patchworków

Jesteś tutaj

Projekotrnia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż wystawy patchworków, który odbędzie się 27 luty (środa), godz. 18:00 w klubie Projektornia przy ul. Dworskiej 29a Gdańsk Brzeźno.

To wystawa prac wykonanych w technice patchworku, której autorkami są trzy zaprzyjaźnione kobiety: Karolina Mojko, Dorota Włodarczak i Ela Zeman. Połączył je patchwork jako pasja, filozofia i sposób życia. Wszystkie poruszają siew tej samej dziedzinie, ale prezentują różne formy postrzegania świata, ekspresji i wyrażania siebie. Prezentowane prace to głównie art quilty, czyli „uszyte obrazy”, wykonane za pomocą aplikacji, czy malowania na tkaninie.

-----------

Karolina Mojko rękodzieło uprawia całe swoje życie, a patchworki szyje od 12 lat. Jest współzałożycielką grupy Patchwork Cokolwiek Pomorski. W patchworku, jak i w życiu, lubi prostotę i minimalizm. Ulubione techniki to PP (paper piecing), czyli szycie przez papier i pojagi - patchwork koreański . Lubi łączyć tradycyjne wzory z nowoczesnymi tkaninami i dodać „coś” od siebie. Razem z Siostrą farbuje tkaniny używane do patchworku.

Dorota Włodarczak o sobie: szycie patchworków daje mi radość i przestrzeń życiową. Inspiruje mnie natura i przyroda, szczególnie rośliny i kwiaty. Art Quiltem zajmuję się od kilku lat. Jestem członkiem Stowarzyszenia Polskiego Patchworku i nieformalnej grupy Patchwork Cokolwiek Pomorski.

Ela Zeman szyje patchworki od ponad dwudziestu lat. Jest wiceprezeską Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. W swoich pracach stosuje techniki aplikacji oraz piecingu, czyli łączenia ze sobą małych elementów. Do wykończenia prac stosuje misterne maszynowe pikowanie prac techniką „z wolnej ręki”. W art quiltach nie stroni od malowania i dodawania elementów z gamy mixed media.

Nie
27.02.19
środa
18:00
Projektornia
Wystawa
Nie