Warsztaty

Wasowski na drugą nóżkę // warsztaty wokalne z Bogdanem Hołownią

Jesteś tutaj

Zapraszamy więc na kolejną edycję warsztatów wokalnych z Bogdanem Hołownią. Tym razem również skoncentrowane będą na twórczości Jerzego Wasowskiego. 

Warsztaty odbędą się w dniach 13 -15 kwietnia i zakończą koncertem uczestników przy akompaniamencie Bogdana Hołowni.

Szczegółowy harmonogram już wkrótce.

ZAPISY:
katarzyna.burakowska@gak.gda.pl
tel. 693 721 163

Koszt: 240 zł

ILOŚĆ MIEJSC W GRUPIE OGRANICZONA do 12 osób

--------------------------------------------

Bogdan Hołownia – guru harmonii jazzowej, znawca twórczości Jerzego Wasowskiego.

…„Bogdan Hołownia od lat zafascynowany jest twórczością Wasowskiego, swojego mistrza. Rezultatem tej sympatii są trzy płyty: „Droga do Ciebie ” (nagrana z Lorą Szafran w 2007), "Zmierzch" (2009), „Jerzy Wasowski Songbook” (2010). Wydał też tom nut „Starsi Panowie dwaj”- piosenki Jerzego Wasowskiego i Jaremiego Przybory w opracowaniu Bogdana Hołowni”. Na płycie „Zmierzch” dedykowanej żonie kompozytora Marii Wasowskiej Hołownia napisał: „Muzyka Jerzego Wasowskiego jest opowieścią przychodzącą do nas ze świata, gdzie króluje piękno, dobro, subtelność i miłość. Dla duchowej strony mego życia jest ona wspaniałym lekarstwem".”… 

źródło: http://www.radiownet.pl/publikacje/bogdan-holownia-gra-utwory-jerzego-wasowskiego

Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie, w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. Pierwsze poważniejsze doświadczenia w graniu muzyki jazzowej związane są z kwartetem Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Później współpracował między innymi z Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim, Marcinem Jahrem, Krzysztofem Mrozem, Bronkiem Harasiukiem, Kazimierzem Jonkiszem. W rodzinnym Toruniu grywa od 1994 roku wraz z Andrzejem "Brunerem" Gulczyńskim oraz Józefem Eliaszem w grupie o nazwie "Los Angeles Trio". W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Po powrocie do kraju współpracował z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim, Jerzym Skalskim, Markiem Jakubowskim, Patrykiem Pilasiewiczem.
Nie
13.04.18
piątek
10:00
Winda
Warsztaty
Tak
piątek, Kwiecień 13, 2018 - 10:00 do niedziela, Kwiecień 15, 2018 - 18:00