Muzyka

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Jesteś tutaj

WWW BANNER - wos

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archieplagu Kultury
zaprasza na koncert i potańcówkę

WARSZAWSKIEJ ORKIESTRY SENTYMENTALNEJ

12 sierpnia /sobota/ 2017 godz. 19:00
/O.W. Drogowiec, ul. Turystyczna 1/

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to młody skład nawiązujący do polskiej przedwojennej sceny muzycznej. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach - wykonują utwory z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran i innych gwiazd przedwojennego kina czy teatru.

Zadebiutowali publicznie w maju 2015 roku na scenie Polskiego Radia podczas konkursu “Nowa Tradycja” i od razu zostali wyróżnieni przez jury za styl. Kontynuują tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując naturalny i ponadczasowy czar tych piosenek, a jednocześnie dodajemy im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej są rozsiani po świecie, ale ci, którzy na co dzień mieszkają w stolicy, starają się czynnie uczestniczyć w jej życiu kulturalnym. Silnie związani z Pragą, wspierają chętnie oddolne inicjatywy. Założycielka Gabriela Mościcka z Grzegorzem Domańskim (jako skład Warszawski Duet Sentymentalny) cyklicznie występuje na wydarzeniach organizowanych na Pradze przez Towarzystwo Przyjaciół Pragi, koncertuje w lokalach praskich oraz na bazarze Różyckiego, a kontrabasista Łukasz Owczynnikow wraz z zespołem CzessBand prowadzi muzyczny projekt dla seniorów z Pragi Północ i Południe „Cała Praga Śpiewa” oraz współtworzy Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy, który jest częścią projektu STAYnia organizowanego przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundację Sinfonia Varsovia.”

Bilety: 10 zł /z Kartą do Kultury 9 zł/do nabycia przed koncertem w miejscu imprezy

Skład zespołu:

Mat-1

Mateusz Kowalski
perkusjonalia, śpiew

Gabriela-1

Gabriela Mościcka
śpiew, akordeon

Kuba-1

Jakub Fedak
wibrafon

Kazik-1

Kazimierz Nitkiewicz
trąbka

Owca-1

Łukasz Owczynnikow
kontrabas

Krzys-1

Krzysztof Baranowski
mandolina, gitara

 

 https://soundcloud.com/warszawskaorkiestrasentymentalna 


 Warszawska Orkiestra

Sentymentalna

Oficjalna strona zespołu

 http://orkiestrasentymentalna.pl/

 

Nie
12.08.17
sobota
19:00
Wyspa Skarbów
Muzyka
Tak
50lat