Muzyka

VLMV (UK) w Plamie

Jesteś tutaj

“Plama” Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert brytyjskiego zespołu VLMV (czyt. ALMA).
 
Muzyka tego duetu z południowych krańców Londynu jest opisywana jako brzmiąca jak "muzyka w tle do ambientowej eksplozji w kosmosie", ale sam zaspół określa, że gra "ambient-ish post-something". Loopery, delay’e, klawisze i struny tworzą wolno-poruszające się, wysoko-latające pejzaże dźwiękowe.
 
VLMV powstał w 2015 r., założony przez frontmana, songwritera Pete’a Lambrou. Do niego dołączył Ciaran Morahan. Ich debiutancki album został wydany przez Fierce Panda Records w sierpniu 2015 r. Wczęśniej występowali pod nazwą ALMA, aż kilka przypadków błędnej identyfikacji z zielonowłosą fińską księżniczką pop zmusiło ich do przemyślenia swojej nazwy.
 
Pod nowym pseudonimem, ponownie w Fierce Panda Records, już 16 lutego 2018 r. zespół wydaje nową płytę: “Stranded, Not Lost”. Kolekcja 10 nowych utworów doskonale oddaje delikatną, aromatyczną esencję ich cenionego debiutanckiego albumu: “ALMA”, który był porównywany do artystów takich, jak: Sigur Ros, Patrick Watson, czy Explosions in The Sky.
 
"Stranded, Not Lost" to przepiękna i wzruszająca płyta, wypełniona zadumą, ambientowymi pejzażami dźwiękowymi, podniebnymi wokalami i miażdżącą intensywnością, dzięki którym zespół zyskał zastępy oddanych fanów.
 
Zapytany o nowy album, Pete Lambrou z VLMV powiedział: "Stranded, Not Lost to pierwszy album, który napisałem jako cały album, a nie tylko utwory, które po pewnym czasie tworzą całość. Zbudowałem studio w piwnicy mojego domu i pochowałem się w nim na jakiś czas. Chciałem zachować wrażenie przestrzenności, które posiadał nasz poprzedni album, ale stworzyć coś bardziej intymnego. Myślę, że naprawdę można w nim usłyszeć izolację. Jest osobisty, samotny i pełen żalu.”
 
VLMV wyrusza w trasę po Wielkiej Brytanii i UE wiosną 2018 roku. W Polsce zagra 2 koncerty: w Warszawie i w gdańskiej "Plamie" GAK już 22 lutego.
 
Opinie:
"Budują klimatyczne i cicho epickie pejzaże dźwiękowe, które wpełzają na ciebie niezapowiedzianie... jak promień światła w ciemną, zimną noc" - Lauren Laverne, BBC6 Music
 
"Alma tworzy migoczący krajobraz dźwiękowy o delikatnym, eterycznym pięknie. Zapierająca dech w piersiach swoją głębią i przywołujące wyobrażenie ogromu przestrzeni.” - The Independent
 
"Klimatyczny, ambientowy, złożony i medytacyjny" – CLASH

 

 
 
Nie
22.02.2018 r. (czwartek), godz. 20.00

Bilety: 20 zł, rezerwacje: 58 557 42 47

22.02.18
czwartek
20:00
Plama
Muzyka
Tak
www.facebook.com/events/473952383000712