Muzyka

Trebunie-Tutki na Nowy Rok!

Jesteś tutaj

 

TREBUNIE-TUTKI to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. 

Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo. 

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską. 

Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA i w Indiach, a już za tydzień wybiera się do Armenii. W dorobku zespołu znalazł sie projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - „Legenda Tatr”. Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej. 

We wrześniu 2016r. ukazał się album "Duch Gór", nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli, który zapoczątkował serię koncertów na scenach world music. Utwory z płyty znalazły się w grudniu i styczniu na liście Top Twenty ogolnoświatowej Transglobal World Music Chart i na antenach w USA , Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji iwe Włoszech. Płyta jest dystrybuowana również w krajach Beneluxu.

Nie

Na ten Nowy Rok zagrają dla Państwa i zaśpiewają piknie - Trebunie-Tutki!


W Stacji Orunia 20 stycznia zabrzmią najpiękniejsze nuty spod samiuśkich Tater! 


Będzie kolędowo, karnawałowo, ale nie tylko - usłyszycie także utwory z obszaru „world music”. Przygotujcie się na piękny, porywający, pełen pasji i radości muzykowania wieczór.


Stacja Orunia i Scena Muzyczna GAK zapraszają! 


Bilety w cenach 30 zł w przedsprzedaży, w dzień koncertu 40 zł. 


Bilety kupicie on-line od 4 stycznia na bilety24.pl 


Miejsca siedzące.


 


 


20.01.18
sobota
20:00
Stacja Orunia
Muzyka
Tak
https://www.facebook.com/events/183917352349633/?active_tab=about