Teatr/Taniec

Teatralny poranek w Stacji Orunia GAK // Tymoteusz wśród ptaków

Jesteś tutaj

Zapraszamy do Stacji Orunia GAK na teatralny poranek dla dzieci.

W niedzielę 4 lutego o godz. 11.00 zaprezentujemy spektakl pt. „Tymoteusz wśród ptaków” w wykonaniu Teatru Barnaby

„Tymoteusz wśród ptaków” jest jedną z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego, w których głównym bohaterem jest mały miś Tymoteusz Miś z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale pomimo młodego wieku może pochwalić się mnóstwem przygód. Tym razem Tymek znajduje w lecie porzucone kukułcze jajo i postanawia je wysiedzieć. Tacie Tymoteusza bardzo się to nie podoba, ponieważ to nie zadanie dla misia. A poza tym misie nie robią takich rzeczy „To wstyd”. Tymoteusz nie daje za wygraną i stawia na swoim. Co dalej stanie się z jajeczkiem? Może wpadnie w w ręce zgłodniałego lisa?, a może się coś z niego wykluje? Żeby się o tym dowiedzie, trzeba koniecznie zobaczyć przedstawienie!!
Jan Wilkowski (1921-1997) bez wątpienia jeden z najwybitniejszych twórców teatru lalkowego w Polsce. Był reżyserem, dramatopisarzem, aktorem, i pedagogiem. Założył w 1974 Wydział Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Białymstoku Wydział Lalkarski. Współtworzył również telewizyjny teatr lalkowy pt „Ula z Ib”
Przedstawienie zostało wykonane w klasycznej technice pacynkowej. Aranżacja sceny i scenografia nawiązuje do legendarnej sceny pacynkowej w stylu angielskim Punch & Judy Show!!!
Lalki zaskakują na scenie, a muzyka energicznie napędza akcję!!

Autor: Marcin Marzec
Scenografia: Karolina Michałek
Występuje: Marcin Marzec

Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Bilety: 5 zł od osoby

Nie
04.02.18
niedziela
11:00
Stacja Orunia
Teatr/Taniec
Tak