Teatr/Taniec

Teatr Zielony Wiatrak "Drapacze chmur"

Jesteś tutaj

„Drapacze chmur” to "opowieść o poszukiwaniu swojego kawałka nieba na ziemi i o problemach, które to uniemożliwiają". To społeczno-polityczna tragifarsa, oparta na osobistych doświadczeniach jej twórców, "opowiadająca o mechanizmach, które sprawiają, że Polacy uciekają z kraju".

„Drapacze chmur” to jeden z ważniejszych spektakli teatralnego off’u ostatnich lat. Autorami scenariusza są Marek Brand i Bartosz Frankiewicz. Spektakl został wyreżyserowany przez Marka Branda (twórca i kierownik artystyczny teatru Zielony Wiatrak). „Drapacze chmur”, którego premiera odbyła się w maju 2006 roku, to jak do tej pory, jedyny spektakl, który zdobył GRAND PRIX Łódzkich Spotkań Teatralnych. Twórcy przedstawienia nominowani byli do nagrody „Sztorm Roku 2006” za najważniejsze dokonania w kategorii teatru. Po rocznej przerwie, w kwietniu 2009 roku spektakl został wznowiony.

 

Marcin Herich (dyrektor artystyczny festiwalu APART) tak opisuje ten spektakl „Drapacze chmur” to "opowieść o poszukiwaniu swojego kawałka nieba na ziemi i o problemach, które to uniemożliwiają". To społeczno-polityczna tragifarsa, oparta na osobistych doświadczeniach jej twórców, "opowiadająca o mechanizmach, które sprawiają, że Polacy uciekają z kraju". Znakomity przykład szczerego, mądrego teatru politycznego, nawiązującego w najlepszym sensie, zarówno stylistyką, jak również siłą i bezkompromisowością przekazu, do najlepszych tradycji "klasycznego", społecznego teatru alternatywnego lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

 

Obsada:

Marek Brand, Tomasz Kobiela

Muzyka i wykonanie na żywo: Wojciech Masiak

Tekst: Marek Brand, Bartosz Frankiewicz

Scenariusz i reżyseria: Marek Brand

 

Zobacz fragmenty spektaklu: http://www.youtube.com/watch?v=WvlT8YH4mgM

Bilety: 10 zł (ulgowe), 15 zł (pełnopłatne), rezerwacje: 58 557 42 47, marek.brand@plama.art.pl

 

Nie
15.12.14
poniedziałek
19:00
Plama
Teatr/Taniec
Tak
https://www.facebook.com/events/1537391876491429/