Teatr/Taniec

Taniec współczesny z elementami improwizacji // dorośli

Jesteś tutaj

Taniec współczesny jest formą tańca, która daje tancerzowi nieograniczone możliwości ruchu. To wędrówka po różnych technikach tańca, od modernu, poprzez realease po elementy contact- impro-wizacji. Uwzględniane są również̇ elementy baletu klasycznego, które stanowią̨ podwaliny wielu technik tanecznych. Wszystko razem tworzy swoisty teatr tańca, gdzie nawet bezruch i cisza mają swoją moc i napięcie.

Taniec współczesny z elementami improwizacji - Teatr Tańca

Zajęcia prowadzone przez Agatę Gregorkiewicz - absolwentkę paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu metodą Benesha.

Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce (Bytomska Korporacja Tańca, Cyrkulacje, DadaHub, Studio Matejka, Zawirowania) i we Francji (regularna nauka w Studio Harmonic w Paryżu). Adeptka podyplomowego szkolenia tańca o charakterze terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. W sezonie 2013/2014 tancerka gdańskiego teatru tańca Kino Variatino. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum.

Taniec współczesny jest formą tańca, która daje tancerzowi nieograniczone możliwości ruchu. To wędrówka po różnych technikach tańca, od modernu, poprzez realease po elementy contact- improwizacji. Uwzględniane są również̇ elementy baletu klasycznego, które stanowią̨ podwaliny wielu technik tanecznych. Wszystko razem tworzy swoisty teatr tańca, gdzie nawet bezruch i cisza mają swoją moc i napięcie. Tancerz ma ogromną dowolność́ w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi. Technika ta kształtuje w uczestnikach świadomość́ własnego ciała, która przydaje się̨ nie tylko na parkiecie. W ramach zajęć́ uczestnicy pracują̨ nad kondycją fizyczną, techniką ruchu, umiejętnością̨ rozumienia utworu muzycznego, koordynacją ruchową i orientacją przestrzenną. Zagadnienia te wplatane są̨ w kombinacje ruchowe. Poziom i stopień́ trudności zajęć́ dostosowany jest do wieku i możliwości uczestników.

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ :

Zajęcia będą̨ łączyć́ w sobie elementy techniki tańca współczesnego z improwizacją. Będziemy uczyć́ się̨ sekwencji ruchowych w których wykorzystane będą̨ najbardziej podstawowe dla tej formy tańca elementy. Nie poprzestaniemy jednak tylko na nauce choreografii. Cześć́ zajęć́ poświęcona będzie improwizacji bazującej na idei tańca kreatywnego, która doskonale rozbudza twórczy potencjał i integruje grupę̨. Zajęcia składać́ się̨ będą̨ z kilku części:

•ćwiczeń́ na podłodze,

•ćwiczeń́ na środku sali,

•ćwiczeń́ przestrzenne,

•kombinacji tanecznych,

•improwizacji,

Istotnym elementem zajęć́ jest również̇ wydobycie świadomego wyrazu artystycznego uczestników, z uwzględnieniem ich indywidualnych cech. Grupa poniedziałkowa- zajęcia skierowane są̨ dla osób poczatkujących, które chcą poznać́ bliżej taniec współczesny. Grupa środowa- zajęcia dla tych, którzy opanowali podstawy tej techniki i mają doświadczenie taneczne.

 

Zajęcia odbywają się w:

Poniedziałki 19.15-20.45 – grupa początkująca

Środy: 19.00-20.30 – grupa średniozaawansowana

Odpłatność za zajęcia wynosi: 80zł m-c,    25 za pojedyncze zajęcia

Tak

Zajęcia przeznaczonę dla osób dorosłych


OD: pon 17.10.16
DO: pią 30.06.17

Zobacz daty
19:15
Stacja Orunia
Teatr/Taniec
Tak
Powtarza się codziennie do pt. cze 30 2017.