Ruchowe

Taniec Afrykański

Jesteś tutaj

TANIEC AFRYKAŃSKI - naturalna i żywiołowa forma tańca, którego historia sięga kolebki ludzkości a energia porusza nasze pierwotne moce. W tańcu afrykańskim zawarte są wszystkie style taneczne, jest z jednej strony bardzo prosty i może go tańczyć każdy a im bardziej się go zgłębia, tym większe wyzwania przed nami stawia. Taniec afrykański wpływa pozytywnie na nastrój, sprawność fizyczną i świadomość ciała. Jest twórczym sposobem na rozładowanie zgromadzonych w umyśle emocji i napięć w ciele. Tańczymy go do rytmów na żywo wygrywanych na bębnach. Taniec i muzyka są nierozerwalnie związane, rozmawiają ze sobą, tworzą razem całość. Energiczne ruchy, tańczone na bosaka, w rytm transowej muzyki oswobadzają naszą wewnętrzną siłę, wyzwalają spontaniczną radość i rozpalają twórczy ogień inspiracji i odwagi. Na zajęciach uczymy od podstaw poprzez podstawowe kroki, do choreografii, aranżacji muzyczno-tanecznych i improwizacji solowych. Wszystko to przy akompaniamencie tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djembe.

Nie bójcie się o wasze poczucie rytmiki, każdy je ma. W końcu uderzenia bębnów odzwierciedlają bicie naszego serca.

Zajęcia są skierowane do wszystkich, którzy chcą się poruszać albo po prostu są ciekawi, jak wygląda taniec afrykański do muzyki granej na żywo na bębnach. To jest bardzo fajne połączenie a w Trójmieście nigdzie indziej tego nie znajdziemy!

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W ŚRODY W GODZINACH OD 17:30 DO 19:00  

KOSZT POJEDYNCZYCH 90 MINUTOWYCH ZAJĘĆ TO 30 ZŁ PŁATNOŚĆ GOTÓWKĄ W KASIE MIESZCZĄCEJ SIĘ W BUDYNKU SCENY MUZYCZNEJ GDAŃSKIEGO ARCHIPELAGU KULTURY PRZED ZAJĘCIAMI.

Tak

Koszt: 30 zł / 90 min.


OD: śr 15.11.17
DO: śr 27.06.18

Zobacz daty
17:30
Scena Muzyczna
Ruchowe
Tak
Powtarza się co tydzień w środa do śr. cze 27 2018.