Film

Tajemnice Peru

Jesteś tutaj

Zapraszamy na pokaz serialu dokumentalnego "Tajemnice Peru" w reżyserii Katarzyny Masin odcinek 1."Chachapoyas zaginiony lud Peru" odcinek 2. "Miasta zmarłych"

"Scenariusz filmów ostatniej wyprawy do Peru powstał na podstawie mojej pracy magisterskiej pt. "Symbolika 'Głów Trofeów' w wybranych kulturach starożytnego Peru i u Indian Jivaro".

Do napisania scenariusza o polskich archeologach zainspirowało mnie rosnące zainteresowanie szerokiej publiczności takimi programami jak Discovery i National Geographic. Telewizje zagraniczne donoszą o odkryciach angielskich czy amerykańskich naukowców, natomiast w polskiej telewizji brak było programów popularno-naukowych, które ukazywałyby dorobek polskich badaczy.
Studiując archeologię i antropologię na Uniwersytecie Warszawskim poznałam znakomitych naukowców, którzy wyjaśnili wiele tajemnic świata starożytnego. Rezultaty tych badań nie były dotąd znane szerokiej publiczności.
Mój projekt został przychylnie przyjęty przez archeologów. Gwarantowali mi oni dostęp do poszczególnych stanowisk archeologicznych i pomoc w uzyskaniu potrzebnych zezwoleń na kręcenie wybranych przeze mnie miejsc oraz konsultację naukową.
Wszystkie miejsca, do których dotarłam, znane były polskim badaczom, ale ze względu na ich położenie geograficzne, do tej pory dotarło do nich niewielu śmiałków. Wybrane przeze mnie miejsca nie były do tej pory przedstawiane w żadnej telewizji na świecie stąd ich ogromna wartość popularno-naukowa."

Katarzyna Masin - archeolog i podróżnik, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Nie
08.05.14
czwartek
18:00
Plama
Film
Nie